WMS: Zimowa misja w Bilaj

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WMS: Zimowa misja w Bilaj

W roku 2016 Wolontariat Misyjny Salvator odwiedził placówkę w Bilaj także zimą. Szóstka wolontariuszy rozpoczęła swoją podróż już drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia.
{[description]}

Misja była krótka, trwała tylko niecałe dwa tygodnie, ale jako że dla żadnego z uczestników wyjazdu nie był to pierwszy pobyt w Albanii, bez problemu zaaklimatyzowali się i szybko wsiąknęli w tamtejsze realia.
Pierwszego dnia pobytu zabrali dzieci i wybrali się do kina w Tiranie, o czym można przeczytać tutaj: http://www.sds.pl/albania-swietujacy-mlodziankowie. Każdy następny dzień upływał młodzieży na organizowaniu zajęć dla najmłodszych, m.in. zabaw ruchowych, tańców, prac plastycznych, a także śpiewaniu. Wolontariusze uczyli dzieci albańskich kolęd, jednak udało im się także przemycić element polskiej kultury; piosenka Hej Sokoły zrobiła u małych Albańczyków prawdziwą furorę.

Młodzież podjęła się też organizacji balu sylwestrowego, podczas którego zabrała dzieci w taneczną podróż dookoła świata, prezentując narodowe tańce z różnych krajów. Wspólna zabawa została zwieńczona Mszą Świętą, będącą dziękczynieniem za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku.

Święto Objawienia Pańskiego było ostatnim dniem pobytu wolontariuszy w Bilaj. Po uroczystej Mszy Świętej dzieci, które brały udział w jasełkach, zostały nagrodzone paczkami zawierającymi rzeczy od darczyńców z Polski.


WMS: Zimowa misja w Bilaj Zobacz galerię