Więciórka: "Od Serca dla Serca"

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Więciórka: "Od Serca dla Serca"

Takim hasłem można nazwać tegoroczną edycję „Świątecznej Akcji Gorących Serc” która odbyła się 9 stycznia 2011 roku w Więciórce. Po raz trzeci ks. Dariusz Sikorski SDS wraz z zespołem „Saviour” nieśli radość i budowali wspólnotę przez wspólne kolędowanie i dzielenie się z bliźnimi darem serca.

{[description]}

Podczas imprezy młodzież zbierała datki na zorganizowanie ferii dla miejscowych dzieci i młodzieży. Każdy kto wrzucił datek do skarbonki otrzymał ciasteczko w kształcie serduszka oraz los.

Każdy mógł się pochwalić zdolnościami kulinarnymi i upiec ciastko w kształcie serca, które następnie zostało poddane ocenie. Twórczyni najsmaczniejszego Anna Bednarz została ogłoszona „Ciastkarką Roku 2011”. W tym słodkim konkursie wzięło udział trzynastu uczestników.
O godzinie 15.00 odbył się koncert na który przyjechała laureatka festiwalu „Sacro Song” w Nowym Targu solistka Sylwia Zelek ze Żmiącej. Wykonała ona pięć kolęd, a wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem jej zdolności. Znaleźli się także ochotnicy i ochotniczki, którzy mieli odwagę wyjść na środek kościoła i zaśpiewać ulubioną kolędę lub pastorałkę. W trakcie koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu SAVIOUR dokonano losowania fantów. Niejedno serce mogło się ucieszyć z wylosowanej nagrody. Kolejnym uczestnikiem „Koncertu Gorących Serc” była kapela góralska z Juszczyna wraz z zespołem Zbyrcok oraz Zbyrcockami.
Przez cały dzień zbierano datki do puszek na zorganizowanie ferii zimowych. Ponad trzygodzinne kolędowe koncertowanie zakończyło się wspólnym śpiewem.
Koncert Gorących Serc był transmitowany przez katolickie radio Ain Karim ze Skomielnej Czarnej (www.radioainkarim.ovh.org).

 
GALERIA (foto: Zbigniew  Knap)