Więciórka: Gorące Serca po razy piąty

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Więciórka: Gorące Serca po razy piąty

W dniu 27 stycznia br. w Więciórce odbyła się V Edycja Świątecznej Akcji Gorących Serc. Organizatorami byli członkowie zespołu Saviour, działającego przy Salwatoriańskim Ośrodku Szkoleniowo – Terapeutycznym w tej miejscowości wraz z pomysłodawcą akcji ks. Dariuszem Sikorskim SDS. Po każdej Mszy Świętej członkowie zespołu zbierali datki oraz rozdawali ciasteczka w kształcie serc i losy do loterii fantowej. Zespół Credo, który przybył z ks. Marcinem Nowakiem z parafii św. Józefa w Lesznie oprawił muzycznie Mszę Świętą o godzinie 12.00. Msza Święta, tak samo jak koncert, była transmitowana za pośrednictwem radia Ain Karim Skomielna Czarna.

{[description]}

Tegoroczna edycja miała nieco inny charakter niż dotychczasowe. Fundusze zebrane podczas akcji zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Zosi Gaury, która cierpi na zespół Angelmana, mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. O godzinie 15.00 rozpoczął się Koncert Gorących Serc w kościele pw. Matki Bożej Ostrobramskiej. Wystąpiło w nim wielu młodych artystów, zarówno tych rodowitych jak i przyjezdnych. Wśród solistów zaprezentowała się Ewelinka Kania oraz grający na saksofonie Piotr Bednarz. Nie zabrakło stałej uczestniczki koncertu Sylwii Zelek ze Żmiącej, utytułowanej w wielu ogólnopolskich konkursach wokalistki. Swoim anielskim śpiewem zaczarował obecnych zespół Dotyk Anioła z Trzebunii oraz debiutanci koncertu: Sufragium z Myślenic. Własne aranżacje popularnych kolęd przedstawił zespół Credo z Leszna oraz Espoir z Więciórki. Kolędy góralskie zaprezentował zespół rodzinny z Krzczonowa. Podczas koncertu miała miejsce loteria fantowa.

Nieco bardziej nowatorskie wykonania można było usłyszeć podczas występów miejscowego zespołu Cabernet Sauvignon oraz gospodarzy koncertu: zespołu Saviour.  Podczas akcji zorganizowany został również konkurs na Cukiernika Roku 2013. W konkursie brało udział siedem kandydatek. Komisja cukiernicza, po burzliwych obradach, wybrała trzy najlepsze ciastka. Tytuł Cukiernika Roku 2013 uzyskała Paulina Pandyra.  Na zakończenie akcji wystąpił zespół Zbyrcok z Juszczyna, przedstawiając „Obrzęd kolędniczy ze św. Dorotą”. Widzowie raczyli gromkimi brawami wykonawców, których ujęła atmosfera przedsięwzięcia zorganizowanego w tak małej społeczności. Krótką relację wydarzeń z akcji można obejrzeć na stronie internetowej tutaj.

Opracowanie: M. Kowalik; D. Bednarz
Foto: Z. Knap


www.ost.sds.pl