Warszawa: Wyjątkowe spotkanie wigilijne

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Warszawa: Wyjątkowe spotkanie wigilijne

Podobno młodych ludzi nie ma w Kościele. Duszpasterstwo akademickie i postakademickie STUDENT+ pokazuje, że jest ich całkiem sporo! Żeby spotkać się przy Wigilijnym stole, potrzebowali wynająć dużą salę w ośrodku kultury, aby się w niej pomieścić.
{[description]}

Wspólnotowa Wigilia odbyła się 20.12 o 20:00 i wtedy czas się zatrzymał. Liczyła się obecność drugiego człowieka, nic więcej. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania Ewangelii według św. Łukasza i śpiewania kolęd. Było dużo radości i wzruszeń. 90 osób spotkało się po to, żeby złożyć sobie życzenia. Najpiękniejsze w tym wszystkim było to, że jedno zdanie w tych wszystkich życzeniach, wybijało się ponad wszystkie inne: „DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ”- lepszego prezentu nie można dostać.
Po złożeniu sobie życzeń, przyszedł czas na zajęcie miejsc przy stole i spróbowanie wigilijnych potraw, przygotowanych przez nas samych.
Z relacji osób, które były pierwszy raz na spotkaniu naszego Duszpasterstwa, można było usłyszeć, że dzięki rodzinnej atmosferze, poczuli się jak w Domu, miejscu, które jest pełne ludzi, ciepła, uśmiechu, szczerości. Miejsce, gdzie w drugim człowieku można spotkać Boga. We wszystkich życzeniach można było mocno Go poczuć.

Weronika Szymańska, STUDENT+


Wigilia w Student+ Zobacz galerię