Warszawa: Wdzięczni za kolejny rok formacyjny

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Warszawa: Wdzięczni za kolejny rok formacyjny

W czwartek 27 czerwca 2019 r. Sztab Duszpasterstwa Akademickiego i Postakademickiego STUDENT + spotkał się, by podsumować 9 miesięcy swojej działalności w roku akademickim 2018/2019.
{[description]}

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą Nieszporami. Następnie zapoznaliśmy się z wynikami ankiety, którą na koniec roku wypełniali członkowie naszego duszpasterstwa. Podsumowaliśmy działania wszystkich grup oraz omówiliśmy plany na kolejny rok akademicki.
W minionym roku odbyły się 32 spotkania czwartkowe ‒ 9 spotkań biblijnych „Wyjdź na spotkanie...”, 9 spotkań modlitewnych „Nasza droga do świętości”, 6 spotkań tematycznych „Effatha” i 8 spotkań liturgicznych, w czasie których był czytany komentarz z cyklu „Katolicka gimnastyka modlitewna, czyli postawy i gesty w liturgii”.
W tym roku w naszym duszpasterstwie działały dwie nowe grupy ‒ medialna oraz diakonia modlitewna. Grupa medialna była odpowiedzialna za prowadzenie naszej nowej strony internetowej, profilu na Facebooku, publikację niedzielnych postów z cyklu „myśli życiem i czasem pisane...” oraz zdjęć z cytatami naszego patrona bł. Pier Giorgio Frassatiego. Diakonia modlitewna zajmowała się wyborem głównych intencji, w których co miesiąc modliliśmy się jako duszpasterstwo, zbieraniem intencji na nasze wspólne Eucharystie oraz koordynowaniem dwóch inicjatyw modlitewnych ‒ sztafety modlitewnej, w ramach której codziennie jedna osoba z duszpasterstwa modli się w naszych intencjach na różańcu oraz codziennej sztafety eucharystycznej.
W tym roku miały miejsce dwa szczególnie ważne wydarzenia dla naszego duszpasterstwa. Udało nam się zarejestrować Stowarzyszenie STUDENT+, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze efektywniej działać oraz wydaliśmy naszą pierwszą książkową publikację ‒ „Kalendarz wielkopostny EXODUS”, który był dostępny w księgarniach.
Oprócz regularnych czwartkowych spotkań zorganizowaliśmy w tym roku wiele wydarzeń i wyjazdów:
‒ dwie pielgrzymki rowerowe w ramach cyklu „Rozkręcamy wiarę” ‒ do Niepokalanowa i Góry Kalwarii,
‒ dwie doby skupienia ‒ adwentową pod tytułem „Na tropie Jezusa z Nazaretu” i wielkopostną ‒ „Kim jestem w oczach Boga?”, na której gościliśmy o. Łukasza Anioła SDS i p. Ewę Penkalską,
‒ Wigilię Duszpasterstwa STUDENT+,
‒ Charytatywny Bal Karnawałowy,
‒ uczestniczyliśmy w Warszawskiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej,
‒ rekolekcyjno‒wypoczynkowy sylwester w górach,
‒ majówkę „Rowerem wzdłuż Bałtyku”,
‒ Weekendowy Dzień Dziecka na Lubelszczyźnie
‒ i czekający nas jeszcze wakacyjny wyjazd do Włoch.
W ramach naszej działalności włączyliśmy się również w działalność charytatywną. Przygotowaliśmy świąteczne paczki dla p. Józefy oraz Marianki i jej mamy z naszej parafii. W ramach Wielkopostnej Jałmużny Wspólnoty zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla „Medyków na ulicy”. W czasie naszego balu karnawałowego odbyła się licytacja, z której dochód przeznaczyliśmy na wsparcie działalności państwa Iwony i Maćka Jabłońskich, autorów bloga „Powołani do świętości”.
W tym roku bardzo ważna była dla nas również integracja i tworzenie relacji. Oprócz oficjalnych wydarzeń odbyło się wiele innych, kameralnych spotkań. Wspólnie chodziliśmy do kina, graliśmy w kręgle, zwiedzaliśmy muzea, jeździliśmy na rowerach, pływaliśmy kajakami, a nawet morsowaliśmy!

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku tworzyli nasze duszpasterstwo. Już nie możemy się doczekać października, kiedy wznowimy naszą regularną działalność. Jeśli chcesz do nas dołączyć, wypatruj informacji o pierwszym spotkaniu na naszej stronie www.studentplus.pl oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/dastudentplus/.

Justyna Wlaźnik, STUDENT+


Podsumowanie Zobacz galerię