Warszawa: Rozkręcając wiarę…

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Warszawa: Rozkręcając wiarę…

30 marca grupa ok. 90 wytrwałych rowerzystów, pokonała trasę z salwatoriańskiej parafii w Warszawie do sanktuarium marianów w Górze Kalwarii. Charakter pielgrzymki miał wymiar pokutny i był związany z przeżywanym aktualnie w Kościele Wielkim Postem.
{[description]}

Punktualnie o 9:00 rowerzyści w kolumnie, na czele z organizatorem – Stowarzyszeniem STUDENTPLUS i członkami wspólnoty akademickiej i postakademickiej STUDENT+ wyruszyli sprzed Kościoła NMP Matki Zbawiciela na Mokotowie. Z przerwami na krótkie odpoczynki na trasie, dotarli do celu około południa. W Górze Kalwarii pielgrzymi wzięli udział we Mszy Świętej oraz Drodze Krzyżowej. Po obiedzie wszyscy razem w kolumnach ruszyli w eskorcie policji w drogę powrotną do Warszawy.
Rozpoczęcie sezonu rowerowego pielgrzymi zawierzali Madonnie del Ghisallo – patronce rowerzystów. Każdy uczestnik pielgrzymki rowerowej otrzymał obrazek z wizerunkiem Patronki rowerzystów oraz z modlitwą kolarza. To w niej są ukryte piękne słowa „Spraw z roweru narzędzie braterstwa i przyjaźni, które zbliży nas do Boga”. Poprzez modlitwę kolarza pielgrzymi odkrywali duchowy sposób na przeżywanie swojej wiary.
Pielgrzymka po hasłem „Rozkręcamy wiarę” zakończyła się o 18.30. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i gotowi do kolejnych rowerowych wyzwań.
Komentarz jednego z uczestników chyba najlepiej podsumowuje to, co się działo:
„Idea, pomysł- znakomite a organizacja... po prostu bajka - wszystko na czas i każdy szczegół dopracowany. Przejazd przez Warszawę na rowerach - szybciej niż samochodem - super praca Policji i wolontariuszy kierujących ruchem - coś takiego widziałem tylko w kinie   Dziękujemy za opiekę!"
To była już kolejna rowerowa inicjatywa Stowarzyszenia STUDENTPLUS i członków duszpasterstwa działającego przy parafii prowadzonej przez Salwatorianów. W planach jest już następna, związana z zakończeniem sezonu rowerowego, zaplanowana na 5 października. Tym razem do Ostrówka, do miejsca związanego z kultem Bożego Miłosierdzia oraz życiem św. Faustyny Kowalskiej.
Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają.
Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z pielgrzymki rowerowej, która dostępna na fanpage:  www.facebook.com/dastudentplus

#STUDENTplus


Warszawa: Rozkręcamy wiarę... Zobacz galerię