Warszawa: Postaw na Matkę!

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Warszawa: Postaw na Matkę!

Jesteś młody i radosny? Szukasz czegoś więcej, ale nie wiesz jak? Chcesz przeżyć wspaniałą przygodę i doświadczyć głębokiej wspólnoty ludzi wierzących? Rusz z nami na pielgrzymi szlak z Warszawy do Częstochowy! Wyruszamy 5 sierpnia 2017 r. o godz. 5.30 z kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Idziemy za wskazaniem Pana Jezusa, który w momencie agonii powierza swojemu umiłowanemu uczniowi najcenniejszy Skarb - Maryję.

         „Synu, oto Matka Twoja” (por. 19, 27) – to hasło 37. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Dlatego idąc za wskazaniami Boskiego Zbawiciela wybieramy Maryję jako patronkę naszych decyzji, naszego życia i chcemy zachęcić wszystkich: „Postaw na Matkę!”, bo Ona dba o swoje dzieci.
          Salwatoriańska grupa ZIELONA, która od 1984 roku pielgrzymuje z Warszawy na Jasną Górę, i w tym roku chce czynić to z radością, entuzjazmem i zapałem ewangelicznym poprzez taniec, śpiew, wspólne zabawy. Chcemy pielgrzymować z Maryją i do Jej tronu. Po salwatoriańsku przeżywając fragment Ewangelii wg św. Jana, który mówi o pięknym geście miłości Ukrzyżowanego Zbawiciela świata.
           Jak zwykle nie zabraknie ciekawych konferencji naszych niezawodnych księży: ks. prof. Ambrożego Skorupy SDS, który podpowie jak dobrze przygotować się do małżeństwa, ks. Kamila Leszczyńskiego SDS – duszpasterza akademickiego wspólnoty „Student +”, ks. Piotra Szyrszenia SDS z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, ks. Łukasza Anioła SDS z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Będziemy gościć Macieja i Iwonę Jabłońskich, którzy opowiedzą, jak to jest być małżonkiem. Dołączy do nas także pani Brygida Grysiak – dziennikarka, autorka książki o życiu „Kochają mnie do szaleństwa”. Nie zabraknie świadectw osób opowiadających o swoim nawróceniu. Zaprosiliśmy również panią dr Elżbietę Wróblewską - seksuologa i psychologa, która wyjaśni, jak to jest z naszą seksualnością. Te i wiele innych ciekawych propozycji przygotowaliśmy dla Was!
          Autentycznym świadkiem wezwania: „Postaw na Matkę” jest dla nas Założyciel Salwatorianów Sługa Boży O. Franciszek Maria od Krzyża Jordan. On u Niej szukał rady i zawsze stawiał na Maryję, zwłaszcza w chwilach trudnych doświadczał, że jest „ostatnią deską ratunku”.
         Zapraszamy Was do wspólnej wędrówki po drogach wiary, która nie kończą się na Jasnej Górze, ale tam nabiera rozpędu. Nie pękaj! „Postaw na Matkę”!
Czekamy na Ciebie!

SALWATORIAŃSKA GRUPA ZIELONA WARSZAWSKIEJ AKADEMICKIEJ PIELGRZYMKI METROPOLITALNEJ


 

Zobacz więcej: www.zielona.sds.pl lub www.facebook.com/wapm.zielona