Vox Nostra: „Rodzisz się wśród niepokojów”

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Vox Nostra: „Rodzisz się wśród niepokojów”

Kolejna płyta seminaryjnego zespołu Vox Nostra jest już w sprzedaży. Tym razem jest to dziesięć kolęd i pastorałek pod wspólnym tytułem „Rodzisz się wśród niepokojów”. Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa Salwator. W styczniu zaplanowano kilka koncertów kolędowych, głównie w salwatoriańskich parafiach.

{[description]}

Klerycki zespół Vox Nostra istnieje już ponad 50 lat. Na swoim koncie oprócz kaset ma również dwie płyty: „Idź” oraz „Ziemia”. Ta ostatnia wciąż cieszy się wielkim uznaniem.
Choć tytuł nowego krążka nawiązuje do okoliczności historycznych narodzenia Jezusa w Betlejem (oczekiwanie na Mesjasza, rzeź niewiniątek, panowanie Heroda), to jednak jest on aktualny i dziś. Obserwując współczesny świat wciąż nie jesteśmy pewni, czy Jezus zostałby przyjęty.
Słuchacza może ująć różnorodność rytmów, od spokojnych kolęd (O gwiazdo betlejemska), po szybkie pastorałki (Hej kolęda czy Północ już była). Pozycja dziewiąta zatytułowana „Jezu synu Józefa” została napisana i skomponowana przez dk. Łukasza Darowskiego SDS.
Gościnnie wystąpiły skrzypce na których na  których zagrała s. Klaudia Czyżyk SDS oraz wiolonczela, na której akompaniował p. Wiesław Murzański.
Nagranie płyty możliwe było dzięki wielu dobrodziejom. Zespół dziękuje zwłaszcza ks. dyrektorowi Bartłomiejowi Królowi SDS i wydawnictwu Salwator, rektorowi WSD Salwatorianów ks. Jerzemu Maderze SDS i p. Jerzemu Zającowi ze Studia 19 w Krakowie.

/PR/

www.voxnostra.sds.pl

www.seminarium.sds.pl