Verona, USA: Jubileusz na wzgórzu

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Verona, USA: Jubileusz na wzgórzu

Dnia 12 stycznia 2014 roku podniosłe i radosne „Te Deum Laudamus” wybrzmiało w kaplicy domu zakonnego w Veronie. Zainaugurowało ono obchody 50-lecia pobytu polskich salwatorianów w tym miejscu. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył prowincjał ks. Piotr Filas.

{[description]}

Ze „Wzgórza Miłosierdzia” rozciąga się nie tylko imponujący widok na Manhattan, ale przede wszystkim można z niego dostrzec coś ważniejszego, otwiera ono oczy na łaskawość Miłosiernego Ojca.

Przełożony domu zakonnego ks. Zenon Boczek podkreślił wartość tego miejsca, jego znaczenie dla slawtaorianów i miejscowej Polonii oraz docenił trud kolejnych pokoleń salwatorianów, którzy przez ostatnie półwiecze dbali o to, aby wspomniany dom był przestrzenią sprzyjającą spotkaniu z Bogiem i wspólnotą oraz przekazywaniu ojczystych tradycji. Podziękował przede wszystkim wiernym, którzy przez dziesięciolecia wspierali salwatorianów modlitwą i ofiarami.

W ramach uroczystości prowincjał poświęcił nowe obrazy św. Siostry Faustyny, bł. Jana Pawła II oraz bł. Michała Sopoćki, które zostały ulokowane w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

W ciągu rozpoczetego roku zaplanowano kolejne wydarzenia, które będą stanowiły okazję do świętowania złotego jubileuszu.

www.veronasds.com