USA: Za oceanem też pielgrzymują do MB Częstochowskiej

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

USA: Za oceanem też pielgrzymują do MB Częstochowskiej

W dniach 7 – 8 sierpnia odbyła się XXIII piesza pielgrzymka polonijna z Chicago do sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana. Grupie ponad pięciu tysięcy pielgrzymów przewodniczył arcybiskup Thomas Wenski (pochodzenia polskiego) metropolita Miami na Florydzie.

{[description]}

Polskiej pielgrzymce, której pomysłodawcą i założycielem jest ks. Józef Zuziak SDS, towarzyszyło hasło:  „Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję”.  Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Michała Archanioła w Chicago  i w pierwszym dniu dotarła do Ojców Karmelitów w Munster. Drugiego dnia pielgrzymi przeszli trasę z Munster do Merrillville, trasa dwudniowej wędrówki wyniosła 54 kilometry. Wśród duchowieństwa największą grupę stanowili salwatorianie: ks. Józef Zuziak – przewodnik, ks. Bronisław Jakubiec – konsultor generalny, ks. Mikołaj Markiewicz – kosnultor prowincjalny, ks. Antoni Zięba, ks. Eugeniusz Grytner, ks. Krystian Kolba i ks. Adam Styc.  W homilii wygłoszonej w języku polskim podczas Mszy w sanktuarium w Merrillville Ksiądz Arcybiskup pytał, „co to znaczy być Amerykaninem polskiego pochodzenia” - musi się on kojarzyć z człowiekiem, który broni wiary, moralności i chrześcijańskiego stylu życia. To ktoś, kto jest nosicielem światła w amerykańskiej mozaice etnicznej - wskazał hierarcha.

Nad całością pielgrzymki czuwali: ks. superior Tadeusz Majcher i ks. Władysław Pawlik, a bracia zakonni: Marek Miazga i Dariusz Makowski – jak biblijna Marta – (wraz z grupą współpracowników) w Sali Milenijnej karmili strudzonych pielgrzymów.

  GALERIA ZDJĘĆ