USA: Otacza macierzyńską miłością Naród również za Oceanem

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

USA: Otacza macierzyńską miłością Naród również za Oceanem

Dnia 29. sierpnia 2010 w sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville odbył się odpust. Na uroczystość przybyli liczni pielgrzymi z Chicago i okolic, z New Jersey z Port Murray oraz z Polski, z Pszowa i Pstrążnej.

{[description]}

Pielgrzymów powitał superior ks. Tadeusz Majcher SDS. Kazanie odpustowe wygłosił konsultor prowincjalny ks. Mikołaj Markiewicz SDS, który również przewodniczył sumie odpustowej i poprowadził procesję eucharystyczną z kościoła do kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej.
W kazaniu kaznodzieja podkreślił, że Jasna Góra jest dla każdego wierzącego Polaka miejscem gdzie Najświętsza Maryja Panna wyniesiona do niebieskiej chwały otacza macierzyńską miłością Naród, który Ją wybrał na swoją Królową, broni go w niebezpieczeństwach, udziela mu pociechy w utrapieniach i wspiera go w dążeniu do wiecznej ojczyzny; a dla Polaków których drugą ojczyzną jest Ameryka tym miejscem jest sanktuarium MB Częstochowskiej w Merrillville.
Po zakończeniu liturgii pielgrzymi udali się na poczęstunek do Sali Millenijnej, prezentację Panoramy Tysiąclecia i piknik rodzinno – polonijny w parku. 

GALERIA ZDJĘĆ