Trzebnica: Odsłonięcie i poświęcenie pomnika bł. Prymasa

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Trzebnica: Odsłonięcie i poświęcenie pomnika bł. Prymasa

11 grudnia 2021 roku odbyły się w Trzebnicy uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczęła je o godz. 12.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kustosza Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej ks. Piotra Filasa SDS.
{[description]}

Podczas kazania celebrans podkreślił szczególną więź Prymasa Tysiąclecia z sanktuarium i świętą Jadwigą, i nazwał Go prorokiem naszych czasów. Przypomniał też słowa kardynała, które umieścił na obrazku prymicyjnym, a potem powtórzył na obrazku jubileuszowym: „Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe”. Po Mszy Świętej odbył się koncert Adwentowo-Bożenarodzeniowy nawiązujący do idei przebaczenia i pojednania „Święty czas świętej nocy”. Po koncercie odbyło się poświęcenie popiersia, które stanęło nieopodal bazyliki. Odsłonięty pomnik poświęcił ks. Piotr Filas SDS. Pomysłodawca upamiętnienia bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy, nazwał Prymasa bliskim swemu sercu. Nasze miasto miało to szczęście, że wielokrotnie znalazło się na szlakach Jego pasterskiej posługi – dodał. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, samorządowych, duchowieństwo i siostry zakonne oraz poczty sztandarowe trzebnickich szkół. Uczestnicy tego wydarzenia zawierzyli przyszłość miasta i Gminy Trzebnica Jego orędownictwu z przekonaniem, że nadal będzie nami się opiekował.
PF

https://www.niedziela.pl/artykul/75214/Pomnik-kard-Wyszynskiego-w-Trzebnicy

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.870927200239550&tye=3
https://www.radiorodzina.pl/2021/12/11/trzebnica-uroczystosc-odsloniecia-pomnika-blogoslawionego-kard-stefana-wyszynskiego

https://www.youtube.com/watch?v=XEylZoHUSb8

https://fb.watch/9SLgD1h92Y/