Trzebnica: Hej kolęda, kolęda!

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Trzebnica: Hej kolęda, kolęda!

„Śpiewamy, gramy, a tak naprawdę się modlimy” - tak mówią członkowie scholi, działającej przy Parafii Świętych Bartłomieja i Jadwigi w Trzebnicy. Scholę można zauważyć i usłyszeć podczas cotygodniowej Mszy św. dla dzieci o 9.30. Ostatnio także dzieci i młodzież coraz częściej występują poza Trzebnicą.

{[description]}

Nie tak dawno w Cecyliadzie - przeglądzie piosenki religijnej w Dobroszycach, zajęli pierwsze miejsce w konkursie solistów. W grudniu po raz kolejny można było spotkać „scholistów” na trzebnickim Rynku. Po niezapomnianym koncercie podczas Święta Sadów, kiedy to wystąpili przed kilkutysięczną publicznością, jako suport zespołu Kombi,  tym razem swoim śpiewem wprowadzali świąteczną atmosferę, występując na trzebnickim Rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Czas świąteczny spędzony we własnych rodzinach  zainspirował ich do pełnienia dobrych uczynków, toteż wspólnie z Księdzem Kazimierzem postanowili umilić czas w przerwie świątecznej dzieciom z Domu Dziecka w podwrocławskim  Jaszkotlu. Przy udziale i wsparciu rodziców udało się zorganizować wyjazd, a schola z wielką radością zaśpiewała dla tamtejszych domowników. Wspólny śpiew wzbudził wielką radość, a w planach już jest kolejne spotkanie, tym razem przy wiosennej aurze.

Jak widać trzebnicka schola robi to, co umie najlepiej, czyli śpiewa, a co za tym idzie chwali i czci Boga w śpiewie. W ubiegłym tygodniu po raz kolejny słychać było brzmienie kolęd w trzebnickiej Bazylice w wykonaniu scholi. W kolędowaniu wzięli udział mieszkańcy Trzebnicy, którzy nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.

Przed trzebnicką scholą kolejne wyzwanie i oczywiście ciężka praca - 16 stycznia w Sułowie odbędzie się przegląd kolęd. Życzymy sukcesów!

GALERIA