Święcenia diakonatu w Rzymie.

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Święcenia diakonatu w Rzymie.

29 czerwca w Tor de Cenci w Rzymie, w naszym międzynarodowym seminarium misyjnym został wyświęcony na diakona członek Polskiej Prowincji Salwatorianów Adrian Novelo SDS.
{[description]}

Diakon Adrian pochodzi z Meksyku. Wstąpił do salwatorianów w Campeche, gdzie posługiwali polscy współbracia. Następnie na własną prośbę został skierowany do domu formacyjnego w Bagnie, gdzie po nauce języka polskiego rozpoczął swój nowicjat i po złożeniu pierwszych ślubów zakonnych ukończył filozofię w Polsce. Został następnie skierowany do międzynarodowego domu formacyjnego w Rzymie, gdzie ukończył na Gregorianie teologię. 

29 czerwca, razem ze współbraćmi z Wietnamu, Timoru i Tanzanii został wyświęcony na diakona Kościoła Katolickiego i przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich, kontynuując studia licencjusza rzymskiego na Gregorianie. 

Uroczystość święceń była niezapomnianym, międzynarodowym doświadczeniem radości i świętowania. W święceniach uczestniczyło wiele gości i delegacji salwatoriańskich z całego świata. 

W polskiej delegacji wystąpili: ks. wice-gen. Adam Teneta SDS, ks. wice-prow. Tomasz Raćkos SDS, sekretarz ds. misji ks. Krzysztof Gasperowicz SDS, ks. sekretarz prow. Adam Ziółkowski SDS, ekonom domu generalnego br. Krzysztof Konecko SDS, ks. Andrzej Kusiak SDS, ks. Paweł Janowski SDS.


Święcenia Adriana Novelo SDS Zobacz galerię