Studio Katolik: Rozwój dla ewangelizacji

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Studio Katolik: Rozwój dla ewangelizacji

Dnia 11 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Klary – patronki telewizji, w Studiu Katolik miało miejsce uroczyste otwarcie nowych pomieszczeń. Poświęcenia dokonał Prowincjał ks. Józef Figiel SDS. Po wielu miesiącach prac budowlano-remontowych światło dzienne ujrzało nowe profesjonalne studio filmowe oraz nowe pomieszczenia biurowe i montażowe.
{[description]}

Studio Katolik mieści się w domu zakonnym salwatorianów w Krakowie-Łagiewnikach i działa od ponad 9 lat – do tej pory jednak głównie jako studio do nagrań audio. Gościło wielu znanych twórców, aktorów czy lektorów takich jak np.: Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Jerzy Trela, Anna Polony, Dariusz Kowalski, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Tomasz Schimscheiner i wielu innych. Realizowane tu były zarówno własne pomysły jak i zlecenia zewnętrzne np. nagrywany tu był Dzienniczek św. Siostry Faustyny, fragmenty Biblii Audio-Superprodukcji, Dzienniki siostry Leonii Nastał i Roberty Babiak, także tu zrealizowany został wyróżniony Feniksem serial ewangelizacyjny “Nowa Jakość Życia” i nagrodzony nagrodą Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie film dokumentalny “Biblio, ojczyno moja!”. Także tu powstawała pieśń “Błogosławieni Miłosierni”, która później zgłoszona została na konkurs i wybrana jako Hymn Światowych Dni Młodzieży 2016.

Obecnie nowe pomieszczenia i rozwiązania umożliwią salwatoriańskiemu studiu filmowemu  realizację materiałów dla telewizji, profesjonalną koloryzację i montaż a także transmisje na żywo przez łącza światłowodowe. Nowe studio dysponuje pomieszczeniem typu green-room, które daje ogromne możliwości pracy w tzw. “wirtualnych studiach” i realizowania programów autorskich, wywiadów, spotkań i teledysków.

Studio Katolik jako wydawnictwo multimedialne istnieje od 2011 roku i prowadzi działalność ewangelizacyjną także poprzez serwis internetowy Katolik.pl oraz Radyjko.pl, w którym posłuchać można muzyki “do tańca i do różańca”. Działalność wydawnicza od wielu lat jest w dużej mierze efektem współpracy z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, gdzie nagrywane są rekolekcje, a następnie wydawane w formie audiobooków na płytach CD. Dzięki Studiu Katolik na rynek polski trafiło także wiele dobrych, wartościowych, filmów religijnych, wydanych w polskiej wersji językowej, takich jak: “Apostoł”, “Miłość zwycięża wszystko”, “Dalekie strony”, “Listy do Ojca Jakuba” czy bestsellerowy serial “Katolicyzm”.

Obecnie Studio Katolik może realizować kompleksowo nawet najbardziej wymagające zlecenia audiowizualne i filmowe. Służymy fachową wiedzą i poradą. A wszystko to w sąsiedztwie bazyliki Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą do kontaktu i odwiedzin!

www.katolik.tv