RMS – Podsumowanie wakacji

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS – Podsumowanie wakacji

W tym roku wakacje były zupełnie inne niż poprzednie. Przede wszystkim z powodu pandemii koronawirusa. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej został zmuszony do odwołania największego spotkania w roku- Forum Młodych. Jednak korzystając z możliwości, które daje technologia, odbyło się pierwsze w historii Forum Młodych online pod hasłem „No jasne!”. Dzięki temu rozwiązaniu młodzież z całej Polski mogła się spotkać, rozwijać, poznawać Boga przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
{[description]}

Po tym wyjątkowym wydarzeniu do Trzebnicy przyjechali młodzi ludzie, którzy uczestniczyli w „kuźni charakteru”- to kolejna nowość wśród wakacyjnych spotkań RMS-u. Było to zaproszenie do zwiedzenia i uporządkowania strychu bazyliki św. Jadwigi Śląskiej, jednak główny cel wydarzenia to odkrywanie siebie przez pracę i modlitwę.
Dla spragnionych wędrówek również nie zabrakło atrakcji. Pod koniec lipca nasza młodzież oraz księża udali się na rajd wędrowny na trasie Piwniczna Zdrój – Sromowce Niżne. Było to kilka dni chodzenia, rozmów, śmiechu, wysiłku, a przede wszystkim modlitwy. Uczestnicy potwierdzają, że widoki zapierały dech w piersiach i zdecydowanie sprzyjały rozważaniu Słowa Bożego!
Jeśli komuś jeszcze brakowało chodzenia… Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej po raz kolejny stworzył grupę, która w otoczeniu śpiewu i modlitwy zmierzała na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka miała charakter sztafety, co znaczy, że każdego dnia wędrowali inni pielgrzymi. Naszej „ósemce” przypadł 3 sierpnia, czyli pierwszy dzień wędrówki Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki (Wrocław-Trzebnica). Zwieńczeniem pielgrzymki była msza w kaplicy jasnogórskiej, w której również nie zabrakło naszej delegacji.
Na zakończenie wakacji RMS przygotował coś specjalnie dla studentów- rekolekcje w Zakopanem. To idealna okazja, by odpocząć przed nadchodzącym rokiem akademickim i wyciszyć się w otoczeniu Tatr i Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Więcej informacji: http://rms.sds.pl/wydarzenia/rekolekcje-dla-studentow-w-zakopanem-2/

Szczegółowe relacje z każdego spotkania znajdują się na stronie: http://rms.sds.pl/relacje/

Zdjęcia na G+
Forum- https://photos.app.goo.gl/GMNujem1JJzRqPrz8

Kuźnia charakteru - https://photos.app.goo.gl/GMNujem1JJzRqPrz8

Rajd wędrowny - https://photos.app.goo.gl/TF1UJWhzvPciW31i8

 


RMS Wakacje Zobacz galerię