Pielgrzymka: Zielona na Jasnej Górze!

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Pielgrzymka: Zielona na Jasnej Górze!

Kolejna salwatoriańska grupa pielgrzymkowa zdobyła szczyt jasnogórskiego Sanktuarium Matki Bożej. Uczestnicy Zielonej wyznaczyli sobie za zadanie budzenie sumień ludzi napotykanych na swojej trasie, a pomagały im w tym... wuwuzele.

{[description]}

Po dziesięciu dniach trudu i zmęczenia cel pielgrzymki został osiągnięty 10 sierpnia! Salwatoriańska grupa Zielona liczyła około 450 osób. Tym razem była ostatnią w kolejności wejść. Wśród pielgrzymów najstarszym był brat Sławek (75 lat!), a najmłodszą Marysia (lat 5).

W grupie wędrowało ośmiu salwatorianów: ks. Maciej Szeszko (przewodnik), ks. Ambroży Skorupa, ks. Rafał Ziajka, ks. Paweł Fiącek, ks. Mirosław Stanek, ks. Maciej Dalibor i neoprezbiter ks. Paweł Krężołek; siostry zakonne: s. Emmanuela - betanka, s. Olivia i s. Letycja - boromeuszki.

Jako jedyna grupa Zielona przywitała Jasną Górę radosnym i baaaardzo głośnym rykiem wuwuzeli. Każdy pielgrzym otrzymał ten atrybut z opisem: „Obudź swoje sumienie!”. Podczas pielgrzymki codziennie po głośnym sygnale wuwuzeli uczestnicy starali się budzić sumienia tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania. Po rozważaniach i oryginalnym rachunku sumienia, który prezentował brat Gadek, modlili się za obawiających się spotkania w pielgrzymkowym konfesjonale.