Papież Franciszek błogosławi Szkole Wychowawców i zachęca formatorów: „sami bądźmy konsekwentni!”

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Papież Franciszek błogosławi Szkole Wychowawców i zachęca formatorów: „sami bądźmy konsekwentni!”

Ojciec Święty Franciszek udzielił Błogosławieństwa Apostolskiego dziełu Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, prowadzonej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Poinformował o tym arcybiskup Angelo Becciu, substytut Sekretariatu Stanu, w liście z 16 października 2013 r., przesłanym na ręce ks. Krzysztofa Wonsa SDS, dyrektora Szkoły.

{[description]}

Dyrekcja Szkoły, wykładowcy i jej słuchacze, zostali zachęceni do rozważenia słów wypowiedzianych przez papieża Franciszka w czasie spotkania z seminarzystami i nowicjuszami i nowicjuszkami, 6 lipca br.: „Aby być radosnymi świadkami Ewangelii, trzeba być ludźmi autentycznymi, konsekwentnymi. Odpowiedzialność za to spoczywa przede wszystkim na osobach zajmujących się formacją. Chcemy mieć konsekwentną młodzież? Sami bądźmy konsekwentni! W przeciwnym wypadku Chrystus powie do nas to, co mówił do ludu Bożego o faryzeuszach: «Postępujcie według tego, co mówią, a nie tego, jak sami postępują!». Konsekwencja i autentyczność! (…) Konsekwencja ma fundamentalne znaczenie dla wiarygodności naszego świadectwa. Ta cywilizacja, ta kultura… wymaga dobrej formacji, zrównoważonej, łączącej wszystkie wymiary życia - wymiar ludzki, duchowy, wymiar intelektualny i duszpasterski”.

Jak informuje w liście arcybiskup z Sekretariatu Stanu, papież Franciszek „powierza Bogu w modlitwie to ważne centrum studiów i podejmowane inicjatywy. Życzy, by Szkoła swoją posługą pomagała w wypracowaniu takiego modelu formacji, który będzie odpowiadał wyzwaniom obecnego czasu. Wszystkim z serca udziela Apostolskiego Błogosławieństwa”.

16 września 2013 r. w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie zainaugurowano kolejny dwuletni cykl zajęć Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. W inauguracji uczestniczył sekretarz Kongregacji ds. Duchowieństwa. Informacje o inauguracji Szkoły i tekst lectio magisteria lis, wygłoszonego przez abpa Celso Morga Iruzubieta, ukazały się na stronie Kongregacji - www.clerus.va; więcej na stronie CFD w Krakowie - www.cfd.sds.pl.

PSz