Ogólnopolski Konkurs Jordanowski

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ogólnopolski Konkurs Jordanowski

We wrześniu 2016 r. ruszył przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Jordanowski. Główną jego ideą jest poznanie życia i duchowości o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana oraz szerzenie salwatoriańskiej idei apostolstwa wśród dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad Konkursem objął ks. Piotr Filas SDS - Przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów, oraz ks. Jerzy Madera SDS - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów.
{[description]}

Do Konkursu zgłosiły się parafie salwatoriańskie z Mikołowa, Obornik Śląskich, Bielska-Białej – Mikuszowice Śląskie, Trzebnicy, Elbląga oraz Goczałkowic Zdrój. Uczestnicy na podstawie obowiązującej lektury - opracowanej biografii o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, przygotowywali się do kolejnych etapów.
Cały konkurs został podzielony na 3 etapy, z których 2 zostały przeprowadzone w parafiach, w wyznaczonych tygodniach konkursowych.  I etap odbył się od 1 do 14 listopada 2016 r., po którym osoby, które uzyskały 70% poprawnych odpowiedzi przeszły do kolejnego etapu. II etap został przeprowadzony od 1 do 11 marca 2017 r. Po tym etapie komisja konkursowa wybrała 10 osób, które osiągnęły największą liczbę punktów. Z nimi spotkamy się na 3 etapie finałowym, który odbędzie się w weekend 6-7 maja 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie.
ZWYCIĘZCY PIERWSZEGO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JORDANOWSKIEGO (trzy pierwsze miejsca) wyjadą, wraz z jednym z rodziców oraz z organizatorem konkursu, na weekend (30.06.-02.07.2017 r.) do Szodliget koło Budapesztu. W programie m.in. zwiedzanie Budapesztu. Nagrodę funduje Prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów.

Lista finalistów Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu Jordanowskiego:
1.    Maria Żejmo - Elbląg
2.    Jakub Jabłoński - Elbląg
3.    Magdalena Góral - Trzebnica
4.    Dagmara Krupis - Trzebnica
5.    Klaudia Czylok - Mikołów
6.    Aleksandra Gram - Bielsko-Biała
7.    Oliwia Chrzan - Bielsko-Biała
8.    Przemysław Kajdas - Bielsko-Biała
9.    Mateusz Rus - Bielsko-Biała
10.    Karol Wallinger - Bielsko-Biała

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu oraz ich opiekunom. Cieszymy się, że byliście razem z nami!
Organizatorzy