Misje Salwatoriańskie: „Misje - świadectwo miłości i komunii”

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Misje Salwatoriańskie: „Misje - świadectwo miłości i komunii”

24 października Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Misyjny. Jest on wezwaniem do odnowienia zaangażowania w głoszenie Ewangelii i nadania działalności duszpasterskiej głębszego rozmachu misyjnego poprzez udzielenie misjonarzom na całym świecie różnorodnego wsparcia. W wielkie dzieło budzenia misyjnej pasji włącza się Salwatoriański Referat Misji Zagranicznych.

{[description]}

Służy on pomocą wszystkim, którzy postanowili poświęcić swój czas, siły, a często bez mała całe życie, aby głosić Zbawiciela na krańcach świata. Ta posługa jest możliwa dzięki pełnej poświęcenia postawie salwatoriańskich misjonarzy i dzięki ofiarnej pomocy wszystkich wspierających ich pracę.

Każdy Tydzień Misyjny, oprócz nieopisanej wartości modlitwy, jest okazją do okazania pomocy materialnej tym, którzy bardzo jej potrzebują.

Salwatoriański Referat Misji Zagranicznych ma tutaj do spełnienia ważną rolę. Polscy Salwatorianie pracują w wielu zakątkach świata, gdzie posługa misjonarza jest niezmiernie potrzebna. Jednym z tych miejsc jest Albania. Tam słowo „Bóg” wyrzucono z powszechnego użycia, a sam kraj uznano za ateistyczny. To kraj gdzie praca salwatorianów jest niezwykle trudna ze względu na wielkie ubóstwo oraz kontrasty społeczne i religijne.

Tegoroczny Tydzień Misyjny Rodzina Salwatoriańska przeżywa pod hasłem: I Ty możesz pomóc – pomóż zbudować plac zabaw dla dzieci w Albanii. Marzeniem duszpasterzy i ich małych parafian jest to, by przy domu zakonnym w Bilaj powstał bezpieczny i atrakcyjny plac zabaw. To dużo i zarazem mało. Warto sobie uświadomić, że wystarczy odrobina naszego zaangażowania, żeby spełnić to marzenie.

www.misje.sds.pl

Orędzie Benedykta XVI na Niedzielę Misyjną 2010