Ministranci z Cygańskiego Lasu w Warszawie

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ministranci z Cygańskiego Lasu w Warszawie

W dniach od 24 do 26 marca 2017 r. Służba Liturgiczna z Bielska-Białej (Cygański Las), udała się na weekend do Warszawy. Wyjazd miał cztery wymiary. Pierwszy to budowanie wspólnoty. Każdy wolny czas był odpowiednio zagospodarowany: modlitwami i zajęciami wspólnymi, jak np. gry zespołowe.

Drugi wymiar to sylwetka bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ministranci mieli okazję poznać zamordowanego kapłana, a także odwiedzić grób, gdzie spoczywa, zwiedzić kościół, w którym pracował, a który znajduje się na północy miasta.
    Trzeci wymiar dotyczył poznania stolicy Polski. Oprócz Cenrum Kopernika zobaczyliśmy m.in. Pałac Kultury, Krakowskie Przedmieście, Łazienki, Belweder, Sejm oraz Stadion.
    Ostatnim celem postawionym sobie przez ministrantów z Podbeskidzia, był mecz piłki nożnej z Liturgiczną Służbą salwatoriańskiej parafii w Warszawie. Rozgrywki odbyły się na Mokotowie, a zakończyły zwycięstwem gospodarzy. Integracja i wzajemne poznanie miało ciąg dalszy podczas spotkania przy wspólnym stole, w sali kościoła przy ul. Olimpijskiej. Za wielką gościnność dziękujemy szczególnie ks. Adrianowi Żądło, który serdecznie nas podjął.


 


Ministranci z Cygańskiego Lasu w Warszawie Zobacz galerię