Mikuszowice Śląskie: Konkurs kolęd

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Mikuszowice Śląskie: Konkurs kolęd

Ostatnia niedziela, podczas której śpiewane są kolędy już za nami. Z tej okazji w parafii pw. Maki Bożej Królowej Świata w Mikuszowicach Śląskich, po Mszy Świętej z udziałem dzieci, odbył się pierwszy konkurs kolęd dla najmłodszych parafian.
{[description]}

Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: do 7 lat grupa młodsza, od 8 lat starszaki. Każdy miał zaprezentować wybraną kolędę, składającą się przynajmniej z dwóch zwrotek. Startowało czternastu wykonawców. Najmłodszy miał zaledwie cztery lata. W kategorii młodszych pierwsze miejsce zajął Michał Leśniak (lat 6), natomiast w przedziale starszaków Paulina Byrdy (lat 12).

W jury zasiedli: ks. Piotr Schora SDS, pani Józefina Gwińska (koordynatorka dziecięcej scholi), pani Sylwek Białas (kultywująca stale kulturę Opoczyńską i Góralską), a także pan Łukasz Kastura (wieloletni muzyk parafialnego zespołu). Nad konkursem czuwał ks. Tadeusz Słonina SDS, który na koniec wręczył nagrody za pierwsze miejsca. Oprócz nagród głównych i wyróżnień odbyło się losowanie, w wyniku którego jeden z wokalistów otrzymał nagrodę niespodziankę – piscołkę.

Konkurs kolęd cieszył się dużym zainteresowaniem publicznosci i dlatego organizatorzy zastanawiają się nad zasadami II edycji konkursu, która odbędzie się już za 11 miesięcy. 


Mikuszowice Śląskie: Konkurs kolęd Zobacz galerię