Mikołów/Piekary Śl.: Dobro(się)dzieje misji salwatoriańskich

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Mikołów/Piekary Śl.: Dobro(się)dzieje misji salwatoriańskich

W sobotę 23 października w domu zakonnym Salwatorianów w Mikołowie, a 24 października w klasztorze Sióstr  Boromeuszek w Piekarach Śląskich odbyły się kwartalne dni skupienia dla współpracowników i dobrodziejów Salwatoriańskiego Referatu Misji Zagranicznych.

{[description]}

Jak zwykle była to okazja do spotkania, modlitwy w intencji misji i misjonarzy oraz do zapoznania się z najbliższymi planami Referatu. W spotkaniach oprócz dużej grupy współpracowników i dobrodziejów wzięli udział duszpasterze Referatu: Ks. Emil Jarco, ks. Mieczysław Kijaczek i ks. Mikołaj Markiewicz.
Spotkania rozpoczęły się od wspólnego odmówienia modlitwy różańcowej po której odprawiona została Msza Święta w intencji współpracowników i dobrodziejów Referatu Misji. W kazaniu dyrektor Referatu ks. Mikołaj Markiewicz nawiązał do rozpoczynającego się w niedzielę Tygodnia Misyjnego. Zwrócił uwagę na to, że każdy nas ma swoje zadanie do wypełnienia w misyjnym posłannictwie wspólnoty Kościoła.
Po Mszy Świętej uczestnicy dni skupienia mieli możliwość zapoznania się z najbliższymi planami Referatu. Była to także okazja do poznania nowych duszpasterzy Referatu.
Na zakończenie obu spotkań modlitwą ogarnięto zmarłych misjonarzy, współpracowników i dobrodziejów Salwatoriańskiego Referatu Misji Zagranicznych.

 

www.misje.sds.pl

GALERIA