Międzywodzie: Roczna Droga Formacji dla kapłanów i zakonników

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Międzywodzie: Roczna Droga Formacji dla kapłanów i zakonników

W trosce o formację stałą duchowieństwa w salwatoriańskim domu w Międzywodziu został ustanowiony Dom Formacji Kapłańskiej i Zakonnej. „Jest to miejsce, w którym chcemy służyć pomocą kapłanom na różnych etapach ich posługiwania, zwłaszcza tym, którzy pragną pogłębić swoją relację z Jezusem lub doświadczają trudności czy kryzysów powołania kapłańskiego” – zwraca uwagę ks. Grzegorz Pomorski SDS, dyrektor domu.
{[description]}

Salwatorianie zapraszają kapłanów diecezjalnych i zakonnych (również braci zakonnych) do skorzystania z Rocznej Drogi Formacji [www.drogaformacji.com]. Inicjatywa organizowana pod patronatem Komisji ds. Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski obejmie od września do czerwca kolejnego roku łącznie siedem sesji formacyjnych i dwie serie rekolekcji lectio divina.

Pierwsza edycja Rocznej Drogi Formacji, si Dominus voluerit, rozpocznie się we wrześniu 2022 roku etapem „wakacyjnym”, zwanym fundamentem (12 września - 2 października 2022). Kontynuacją będą spotkania w cyklu rocznym w około miesięcznych odstępach czasu. Propozycja wychodzi naprzeciw prezbiterom pragnącym przeżyć „czas sabatyczny”.

Formacja - na bazie doświadczeń Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych prowadzonej w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie - będzie się dokonywała na poziomie ludzkim, duchowym i intelektualnym. Ważnym elementem będzie doświadczenie wspólnoty kapłańskiej/braterskiej, budowanej również poprzez pracę w małych grupach warsztatowych i wspólny aktywny wypoczynek. Wykłady i konwersatoria będą okazją do pogłębionej refleksji nad swoją tożsamością i posługą, refleksji uwzględniającej również przeżyte/zdobyte doświadczenia. Centralne miejsce w tym procesie zajmie Eucharystia i modlitwa słowem Bożym w dynamice lectio divina.

Podstawowe informacje o Rocznej Drogi Formacji dla kapłanów i zakonników można znaleźć na stronie internetowej: www.drogaformacji.com

Zgłoszenie uczestnictwa w cyklu 2022/2023 można przesłać
•    korzystając z formularza na stronie: www.drogaformacji.com,
•    pisząc na adres: domfkz@mailsds.net.

Dane kontaktowe:
Dom Formacji Kapłańskiej i Zakonnej
ul. Klonowa 7, 72-415 Międzywodzie
+48 505 940 685; domfkz@mailsds.net
www.drogaformacji.com

zob. https://www.miedzywodzie.sds.pl/aktualnosci/item/158-roczna-droga-formacji-dla-kaplanow-i-zakonnikow

 


Międzywodzie: Roczna Droga Formacji dla kapłanów i zakonników Zobacz galerię