Meksyk – śluby wieczyste br. Salvadora SDS

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Meksyk – śluby wieczyste br. Salvadora SDS

W wigilię uroczystości Najświętszej Trójcy oraz urodzin założyciela salwatorianów, sługi Bożego O. Franciszka Jordana, br. Salvador Peñaloza Hernandez SDS, przynależący do Polskiej Prowincji Salwatorianów, złożył śluby wieczyste, które w imieniu prowincjała przyjął ksiądz Mirosław Stanek SDS konsultor prowincjalny.
{[description]}

Uroczystość odbyła się w miejscowości Xoxocotla w diecezji Cuernavaca, odległej około 120 km od stolicy Meksyku, gdzie od ponad roku salwatorianie kontynuują misję z ramienia generalatu. Zebrana rodzina, współbracia z Polski i Wenezueli, klerycy salwatoriańscy z Gwatemali oraz pozostali goście uczestniczyli w niezwykle głębokim przeżyciu uroczystości złożenia slubów wieczystych przez pierwszego salwatorianina pochodzenia meksykańskiego.
Br. Salvador wstąpił do zgromadzenia w 2012 roku w Campeche, tu, po powrocie z nowicjatu, który odbył w 2013 w Kolumbii, formował się w junioracie oraz studiował teologię dla świeckich. W 2018 r został skierowany na praktykę duszpasterską do Wenezueli. Następnie powrócił do ojczystego kraju, gdzie obecnie z ks. Jakubem Trzópkiem SDS oraz ks. Mario Pulido SDS z Wenezueli tworzą wspólnotę, której misją jest duszpasterstwo parafialne oraz szerzenie powołań.
Gratulujemy bratu Salvadorowi złożenia slubów wieczystych w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela i życzymy wytrwałości i wierności w powołaniu otrzymanym od Pana Boga. Felicidades!


Meksyk Zobacz galerię