Meksyk: Przyjęcie nowego kandydata

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Meksyk: Przyjęcie nowego kandydata

Święto Ofiarowania Pańskiego 2012 roku, kiedy Kościół powszechny obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego, członkowie Fundacji Meksykańskiej Polskiej Prowincji Salwatorianów w Campeche przeżywali wielką radość, ponieważ w tym dniu poświęconym modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom, kandydat Pedro Méndez Castañeda został przyjęty do postulatu. Aktu przyjęcia dokonał ks. Sebastian Korczak (superior Fundacji Meksykańskiej) podczas wieczornej Mszy św. w obecności pozostałych księży: ks. Andrzeja, ks. Wojciecha i ks. Piotra, postulantów Salvadora i Cristiana oraz licznie zgromadzonych wiernych. Od tego dnia rozpoczął On trzyletni okres formacji, prowadzonej przez moderatora postulatu ks. Andrzeja Kusiaka, po którym kolejnym etapem jest roczny nowicjat.

{[description]}

Nowy postulant pochodzi z Dystryktu Federalnego, z miejscowości Los Reyes la Paz, gdzie wychowywał się i wzrastał wraz z piątką rodzeństwa w domu z głębokimi korzeniami katolickimi. Z wykształcenia jest psychologiem, interesuje się literaturą i filmem, lubi muzykę i pływanie. Przez dwa lata studiował również teologię na Uniwersytecie Interkontynentalnym. Jego marzeniem jest duszpasterska praca misyjna w Azji. Salwatorianów poznał przez serwis społecznościowy Facebook, nawiązując w ten sposób kontakt z jednym z postulantów. Po dwóch tygodniach życia w salwatoriańskiej wspólnocie, zdecydował się wstąpić do Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, aby poświęcić w nim swoje życie dla dobra Kościoła i zgromadzenia jako kapłan.

Ten świąteczny wieczór – w atmosferze radości – cała wspólnota zakończyła uroczystą kolacją, podczas której nie brakowało żartów oraz licznych wspomnień z czasów formacji, którymi dzielili się z postulantami starsi współbracia.

/PM/

www.sds.mx