KATOLIK.TV: Salwatorianie z "cyfrowego kontynentu"

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

KATOLIK.TV: Salwatorianie z "cyfrowego kontynentu"

Nie ma wątpliwości, że media to prawdziwie "czwarta władza". Najgorszą z postaw, jaką można się wykazać w tym kontekście jest postawa obojętności i bierności. Salwatoriański Apostolat Internetowy (SAI) od dziesięciu lat istnienia wiernie odpowiada na zalecenie swojego Ojca Założyciela Franciszka Jordana: „Jeżeli istnieje na świecie choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa, nie wolno ci spocząć” oraz „Wszystkimi sposobami i środkami, do wyboru których natchnie miłość Chrystusa, głosimy Jezusa Chrystusa wszystkim ludziom”.

{[description]}

Media docierają już niemal wszędzie, a świat skurczył się do rozmiarów wioski. Misją SAI od początku była i jest ewangelizacja oraz formacja w mediach, i poprzez media. Sam papież Benedykt XVI mówi o potrzebie otwarcia się na media oraz o konieczności ewangelizacji „cyfrowego kontynentu” jakim jest internet. Dlatego głównym miejscem działania, nowopowstałego, w ramach SAI, Studia Katolik jest internet i multimedia.

Na początku 2011 roku siedziba SAI została przeniesiona do drugiego salwatoriańskiego domu zakonnego, w Krakowie - Łagiewnikach, gdzie przeprowadzili się również zaangażowani w ten apostolat salwatorianie. W podziemiach nowej części budynku zostały wykończone i urządzone niewielkie profesjonalne pomieszczenia studyjne. Mają one służyć Studiu Katolik w nagrywaniu dźwięków, a w razie potrzeby zostaną zaaranżowane na studio filmowe. Na parterze znajdują się dwa biura: pierwsze jest pomieszczeniem montażowym, gdzie nagrane materiały wideo są montowane i składne w całość. To tam w ostatnim półroczu ubiegłego roku powstało ponad dziesięć relacji filmowych z wydarzeń salwatoriańskich i łagiewnickich (związanych z działalnością pobliskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego). Drugie biuro jest miejscem prac redakcyjnych dla portalu internetowego Katolik.pl i innych stron internetowych należących do SAI-u.

Ostatnio ukończono prace nad nowym logo strony internetowej i Studia Katolik, które poza klasycznym wyglądem, wyraża istotne idee  (krzyż stojący na globie ziemskim i otwarte drzwi dla Chrystusa) oraz nową, efektowną czołówką do materiałów filmowych, ze specjalnie skomponowaną muzyką. Powstała także strona internetowa www.katolik.tv, której celem jest prezentacja podejmowanych inicjatyw, historii SAI oraz jego możliwości.

Zapraszamy do odwiedzin i współpracy!
www.katolik.tv