Kanada: Open house w Parafii Holy Cross w Burnaby

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Kanada: Open house w Parafii Holy Cross w Burnaby

Niedzielne popołudnie to dobry czas na spotkanie z rodziną czy przyjaciółmi. Salwatorianie pracujący w parafii Holy Cross (Świętego Krzyża) w Burnaby zaprosili do swego domu parafian, by w świątecznym klimacie, przy lampce wina i przygotowanych przez rożne grupy parafialne  zakąskach spędzić z nimi trochę czasu...

{[description]}

W godzinach 14.00 – 17.00 dom zakonny w Burnaby przy 1450 Delta Ave. pękał w szwach. Liczba odwiedzających parafian przerosła znacznie oczekiwania gospodarzy i sprawiła im wiele radości. Również członkowie wspólnoty parafialnej cieszyli się bardzo, że mogli się spotkać ze swymi duszpasterzami nie tylko w kościele ale tam gdzie spędzają prywatną część swego życia.

Ważną rolę odegrała grupa młodzieżowa, która czuwając przy drzwiach, witając przybyłych gości i troszcząc się o ich garderobę, pozwoliła salwatorianom całkowicie poświęcić uwagę potrzebom gości. Spotkanie to jeszcze bardziej zacieśniło więzi pomiędzy duszpasterzami, a parafianami, a wielu z nich pozwoliło doświadczyć po raz pierwszy, jak wygląda miejsce, w którym księża prowadzą swoje zwyczajne, osobiste życie.  

GALERIA