Bielsko-Biała: Cel osiągnięty!

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Bielsko-Biała: Cel osiągnięty!

XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej dotarła na Jasną Górę. Ze wzruszeniem, wielką radością w sercu oraz pieśnią na ustach powitano dzisiaj Czarną Madonnę – Tę, do której w pocie czoła i utrudzeniu podążano przez sześć dni.

{[description]}

Dziś dla naszej grupy  dzień najpiękniejszy, ale i bardzo trudny. Wszyscy musieliśmy wstać wcześnie. Potem przejść jeszcze ok. 20 km, by móc uklęknąć przed jasnogórskim szczytem, a następnie pokłonić się Pani Jasnogórskiej i złożyć u jej stóp, niesione w trudzie intencje.

Zapewne wróciliśmy do naszych domów. Zmęczeni, ale szczęśliwi. Niedługo w naszej galerii nowe zdjęcia, upamiętniające tegoroczną Pielgrzymkę. A tutaj radosne chwile spotkania z Matką Bożą Częstochowską upamiętnione przez fotografa portalu www.jasnagora.com. /zdjęcia naszej grupy od numeru 65-74/ Zapraszamy do przeczytania relacji z tegorocznego zakończenia naszej pielgrzymki na Jasną Górę.
 
19. Piesza Pielgrzymka Diec. Bielsko-Żywieckiej zgromadziła 3850 pątników, 48 kapłanów, 16 kleryków i 23 siostry zakonne. Wędrowano w 18 grupach pieszych z: Bielska-Białej, Oświęcimia, Cieszyna, Andrychowa i Czechowic-Dziedzic. W pielgrzymce uczestniczyła również 80-osobowa grupa Węgrów, a także pątnicy z USA i Czech. Pielgrzymi wędrowali przeważnie 6 dni pokonując 180 km. Nad całością czuwał ks. kan. Józef Walusiak. Najstarszy pielgrzym miał 83 lata, najmłodszy 20 miesięcy. Do pieszych grup dołączyły także 2 grupy rowerowe z Andrychowa i Czechowic-Dziedzic liczące w sumie ok. 100 osób.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Bądźmy świadkami miłości”, jednocześnie mocny akcent w konferencjach położono na trwający Rok Jakubowy (każdy pielgrzym otrzymał także muszlę jakubową, którą nosił na szyi) oraz beatyfikację bł. ks. Jerzego Popiełuszki. „W trakcie pielgrzymki mówiliśmy m.in. o znaczeniu szlaków Jakubowych i w Polsce i w Europie. O Camino opowiadali także ci, którzy przeszli drogę do sanktuarium Santiago di Compostela” – mówi ks. kan. Józef Walusiak.

Pielgrzymi zgromadzili się na Eucharystii, której na jasnogórskim Szczycie przewodniczył bp Tadeusz Rakoczy, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

www.biala.sds.pl

GALERIA ZDJĘĆ