Bagno: II Ogólnopolski Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bagno: II Ogólnopolski Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań

W dniach od 1 do 17 listopada 2021 r., do Oblackiego Centrum Młodzieży przyjechało ponad 80 zakonników i sióstr zakonnych z całej Polski, w tym trójka salwatorianów - duszpasterzy rekolekcyjnego domu młodzieżowego "totu" (ks. Maciej Szeszko SDS, RMS - ks. Jerzy Lazarek SDS, SOP - ks. Łukasz Anioł SDS).
{[description]}

Duszpasterze przez 3 dni rozmawiali o tworzeniu przestrzeni ludzkiej, medialnej i formalno-prawnej w duszpasterstwie młodzieży.
Na rozpoczęcie o. Paweł Zając, prowincjał oblatów, podczas homilii namawiał, aby dać ponieść się inspiracjom i natchnieniu Ducha Świętego. Konferencję podczas spotkania wygłosił ks. Kuba Bartczak, który mówił o fascynowaniu ludzi Jezusem, podczas prostych rozmów.
Drugiego dnia nasz współbrat - ks. Jerzy Lazarek przewodniczył Eucharystii i wygłosił Słowo Boże, zwracając uwagę na ewangeliczne powracanie do swojego domu wraz z Jezusem. Kolejnymi gości - prelegentami, z wyszczególnionymi tematami wystąpień, byli: - o. Bartosz Madejski OMI - Jak być z młodymi?, Justyna i Janusz Bochenek - Jakiego księdza i siostrę zakonną chcielibyśmy, aby spotkały nasze dzieci?, Tomasz Samołyk - Stwarzanie przestrzeni medialnej dla młodych,  Marta Wajszczyk - Wizualne aspekty kreowania wizerunku, Gabriela Bagan - Instagram i TikTok w służbie ewangelizacji.

„To nowa inicjatywa, która rodzi się w momencie, w którym wiele rzeczy działających do tej pory w duszpasterstwie młodzieży przestało działać, niektóre działają słabiej, czy wręcz poumierały. Nasze działania duszpasterskie są bardzo ograniczone, a często wręcz czujemy, że jesteśmy bezradni. Wiemy, że przed nami czas budowania wielu rzeczy na nowo. Jednocześnie też odkrywamy nowe możliwości, przede wszystkim nowe sposoby i metody działania, nowy rodzaj obecności. Obecny czas widzimy jako szansę dla nowej jakości i poziomu budowania Kościoła z młodymi. Po pierwszej udanej edycji czas na II spotkanie, a na nim jeszcze więcej treści! " czytamy na stronie organizatora wydarzenia.


Bagno: II Ogólnopolski Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań Zobacz galerię