Australia: Poświęcenie Salwatoriańskiego Centrum Rekolekcyjnego

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Australia: Poświęcenie Salwatoriańskiego Centrum Rekolekcyjnego

Dnia 21 listopada br. o godzinie 18.30 w Perth, w Zachodniej Australii, odbyło się uroczyste poświęcenie i otwarcie nowo wybudowanego Salwatoriańskiego Centrum Rekolekcyjnego.
{[description]}

W uroczystości wzięło udział pięciu biskupów Archidiecezji Perth, w tym Arcybiskup Tymoteusz Costello, który przewodniczył mszy świętej i dokonał poświęcenia nowego centrum.
Uroczystość ta zgromadziła wielu wiernych i przyjaciół Salwatoriańskich, jak również kapłanów. W szczególności swoją obecnością zaszczycił nas Prowincjał Polskiej Prowincji ks. Józef Figiel SDS i ks. Adam Janus SDS przełożony wikariatu Azjatyckiego. Uroczystość rozpoczął słowami powitania ks. Jerzy Kołodziej SDS, superior Regionu Australijskiego, który odczytał list z gratulacjami od przełożonego generalnego z Rzymu ks. Miltona Zonty SDS. Następnie poprosił Arcybiskupa o poświęcenie nowego Centrum. Otwarcie tego Salwatoriańskiego Centrum jest znakiem rozwoju naszej wspólnoty w Regionie Australijskim. Centrum zostało zawierzone Matce Bożej, Patronce Australii. Wspólnota Salwatoriańska w Australii patrzy w przyszłość z ogromną nadzieją na rozwój nowego centrum w duchu naszego charyzmatu i duchowości.


Poświęcenie nowego Centrum Zobacz galerię