Aktualności

Konkurs Jordanowski 2022
Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji Konkursu Jordanowskiego! Poniżej znajdziecie szczegółowy regulamin konkursu.
Śp. Ks. Władysław Mszal SDS (1929-2022)
W Wielki czwartek, dnia 14 kwietnia 2022 roku w Domu Seniora "Salvator Park" w Mikołowie, zmarł ks. Władysław Mszal - najstarszy członek Polskiej Prowincji Salwatorianów. Śp. Ks. Władysław zakończył swą ziemską pielgrzymkę w 93 roku życia, w 68 roku życia zakonnego i w 62 roku życia kapłańskiego.
Wielki Piątek na Ukrainie
Wczoraj, w Wielki Czwartek, po zakończeniu czterdziestodniowego postu rozpoczęliśmy święte Triduum Paschalne, przygotowując się do przeżycia najważniejszej uroczystości naszej wiary – pamiątki śmierci i chwalebnego zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Niestety, trwająca u naszych wschodnich sąsiadów wojna powoduje, że nie mogą oni cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem, a kryzys humanitarny na Ukrainie każdego dnia generuje ogromne potrzeby. Dlatego w...
Trzebnica: Muzyczne rozważania Słów konającego na Krzyżu Jezusa Chrystusa
Obchody Wielkiego Tygodnia w trzebnickiej Bazylice zainaugurowane zostały Koncertem Pasyjnym, podczas którego wykonane zostało Oratorium Josepha Haydna Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu.
Trzebnica: Mężczyźni na Drodze Krzyżowej w Lesie Bukowym
Męska Droga Krzyżowa wpisała się już w tradycję trzebnickich przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku ponad 50 mężczyzn, wielu z synami, stanęło u wrót Lasu Bukowego, by w ciemności pójść za Panem Jezusem i towarzyszyć Mu w drodze na Golgotę.
Salwatoriańska pomoc Ukrainie
Polska Prowincja Salwatorianów od wybuchu wojny na Ukrainie aktywnie włącza się w pomoc ofiarom rosyjskiej agresji. Akcje pomocowe na rzecz uchodźców wojennych na terenie Polski, jak i za jej granicami są sukcesywnie koordynowane i wspierane na różnych polach.
Strona 2 z 2

Archiwum aktualności

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010