Artykuły 2018

Krzywin: VIII Prymasowski Turniej Halowy
W dniach od 26 do 27 stycznia 2018 r. grupa chłopców z naszej parafii i nie tylko, pod opieką ks. Marka, udała się do Gniezna na VIII Prymasowski Turniej Halowy w piłce nożnej. W piątek zwiedziliśmy stadion Lecha Poznań i Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Warszawa: Misja - niebo
Życie Helenki Kmieć, jej zapał misyjny i bohaterska śmierć w służbie drugiemu człowiekowi, nadal inspirują młode pokolenia.
Helena. Misja możliwa
9 lutego będzie miała premierę książka "Helena. Misja możliwa", wydana przez Wydawnictwo Salwator. „Ona była światłem. Znikała i pojawiała się z prędkością światła. Ogrzewała jak światło. Żyła porządnie, z pasją i szybko” – tak o Helence Kmieć opowiada jej mama. Rozmowa z rodzicami jest pierwszą z 24, które odnajdziemy w książce „Helena. Misja możliwa”.
II Konkurs Jordanowski rozstrzygnięty
Podobnie jak rok temu, do miejsca, które jest sercem Salwatorianów, czyli Bagna, zjechali się z całej Polski finaliści II Ogólnopolskiego Konkursu Jordanowskiego. W ostatecznej rozgrywce, która odbyła się w dniach od 12 do 14 stycznia br. spotkała się młodzież z parafii salwatoriańskich z Elbląga, Mikołowa, Trzebnicy i Bielska-Białej.
Albania: Cześć Bohaterowi
Dzień 17 stycznia 2018 roku to 550. rocznica śmierci bohatera narodowego Albanii. W związku z okrągłą rocznicą rząd Albanii ogłosił ten rok Narodowym Rokiem Gjergja Kastrioty Skanderbega. W uroczyste obchody właczył się Kościół Katolicki. W rocznicę śmierci jednego z najbardziej znanych i cenionych Albańczyków na świecie miała miejsce uroczysta Msza św. w kościele katedralnym w Lezhy.
Warszawa: Zielony Sylwester nr 5
Młodzież skupiona wokół grupy ZIELONEJ Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej hucznie przywitała Nowy 2018 Rok. Najpierw jednak zakończyła stary rok Mszą świętą w kościele Księży Marianów na Marymoncie w Warszawie.
Mikołów: Na góralską nutę ze śląską godką
Niedziela Chrztu Pańskiego w mikołowskiej parafii NMP Matki Zbawiciela zapisała się w tym roku wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi. Na zaproszenie księdza proboszcza Tomasza Starużyka SDS i ks. Roberta Uflanta SDS, do parafii przybył dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Góralskie nutki” działający przy Zespole Szkół nr 8 w Pewli Wielkiej, pod czujnym okiem Pani Dyrektor Lucyny Słowik.
Elbląg: Granie dla Jasia
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej Elbląg oraz Szkolne Koło Caritas Zespołu Mechanicznych zorganizowali w niedzielę 7.01 w klubie Mjazzga Koncert Charytatywny dla Jasia Olbryś, chorego na mukowiscydozę – nieuleczalną chorobę płuc. Przybyło bardzo wiele osób. Dzięki ich ofiarności udało się zebrać około 2700 zł, które zostaną przekazane na leczenia Jasia.
Krzywin: Orszak Trzech Króli
Już po raz czwarty w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w Krzywinie odbył się Orszak Trzech Króli. Parafianie oddali cześć Nowonarodzonemu Dzieciątku, tak jak Trzej Królowie.
Warszawa: Bombka Dobroci
Przez cały Adwent w salwatoriańskiej parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie trwała akcja „Bombka Dobroci”. Polegała na zabraniu przez parafian z choinki bombki, w której znajdowała się lista rzeczy dla potrzebującego dziecka.
Strona 13 z 14

Archiwum aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010