Artykuły 2013

Krzyż Wlkp.: Salwatorianie od półwiecza w Wielkopolsce
W niedzielę 16 czerwca 2013 świętowano jubileusz 50-lecia obecności salwatorianów na ziemi krzyskiej. O godzinie 12.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawowana była uroczysta suma jubileuszowo-odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Zadarko, biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i prowincjała polskiej prowincji salwatorianów ks. Piotra Filasa SDS. Uczetniczyli w niej kapłani zakonni i diecezjalni, władze powiatowe, gminne,...
Węgry: 165. urodziny Ojca Jordana
Dzień 16 czerwca, dla każdego członka rodziny salwatoriańskiej, jest wyjątkowy, ponieważ jest to rocznica urodzin Ojca Franciszka Jorana, założyciela sawatorianów i salwatorianek. W bieżącym roku przypadła ona po raz 165. W związku z tym wspólnota salwatorianów w Galgahévíz na Węgrzech przygotowała specjalny program, który składał się z dwóch części.
Misje: Salwatorianie z Campeche
Wyjazdy z młodzieżą do wiosek misyjnych majów stały się już tradycją mocnego apostolatu polskich salwatorianów w Campeche. Księża: Andrzej, Wojtek i Sebastian, z dużym zaangażowaniem oddają się tej często pionierskiej i wymagającej pracy apostolskiej. Także świeccy salwatorianie od początku aktywni w akcjach misyjnych, zdecydowali się wesprzeć trzech polskich salwatorianów i jako Familia Salvatoriana (Rodzina Salwatoriańska) wspólnie ewangelizować...
RMS: Wakacje z nami
Wakacje coraz bliżej! Ruszyły już zapisy na XX Salwatoriańskie Forum Młodych – największe spotkanie wakacyjne prowadzone przez salwatorianów dla młodzieży.  Znamy również terminy i miejsca pozostałych spotkań wakacyjnych! Hasłem spotkań jest okrzyk: „Jestem Katolem! Lubię to!”. I tak w kolejności chronologicznej:
SOP: Emocje pod Wawelem
Dnia 13 czerwca 2013 do Królewskiego Miasta przybyło dziewięć drużyn reprezentujących salwatoriańskie parafie i duszpasterstwa. W cieniu zamku wawelskiego (Stadion Piłkarski im. braci Kotlarczyków) rozegrają mecze w ramach VII Salwatoriańskiego Turnieju Piłkarskiego. Gościem specjalnym wieczoru inaugurującego będzie jeden z zawodników Wisły Kraków. organizatorem turnieju jest Salwatoriański Ośrodek Powołań. Patronat honorowy tradycyjnie objął...
Węgorzewo: Jubileusz 100-lecia kościoła pw. Dobrego Pasterza
W dniach 8-9 czerwca 2013 salwatorianie z Węgorzewa obchodzili jubileusz 100-lecia kościoła pw. Dobrego Pasterza. Świętowanie rozpoczęło się w sobotę, konferencją w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie nt. „Salwatorianie w Polsce i na świecie”. Prelegenci w jasny i przystępny sposób ukazali jak rozwijała się i jak jest realizowana idea Ojca Jordana.
SOP:TYDZIEŃ BEZ GRAWITACJI
Już za niecały miesiąc rozpoczną się WAKACJE. Salwatoriański Ośrodek Powołań, jak co roku, przygotował kilka turnusów, na które zaprasza młodzież męską od V klasy szkoły podstawowej aż po studentów i młodzież pracującą. W tym roku uczestnicy na tydzień uwolnią się od grawitacji!
Albania: Święto Wiary
Wzorem lat poprzednich, pod koniec maja, został zorganizowany konkurs dla dzieci i młodzieży z diecezji Tiranë-Durrës. W tym roku tematem przewodnim była Wiara, dlatego też przyjął on nazwę: Festa e Fesë – Święto Wiary. W domu sióstr salezjanek zgromadzili się reprezentanci wielu parafii. Parafię salwatoriańską reprezentowały trzy grupy: Bilaj – 6 osób, Murqinë – 5 osób, Mallkuç – 2...
RMS: Festiwalowe nagrody „Pokochaj Miłość”
W ostatnią sobotę, 1 czerwca, zakończył się jubileuszowy, XV Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej „Pokochaj Miłość”, którego organizatorami był Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej (RMS), a współorganizatorami Urząd Miejski w Trzebnicy i Zespół Placówek Kultury w Trzebnicy.
Port Murray, USA: Jubileuszowe Boże Ciało
Dnia 2 czerwca 2013 roku, w parafii pw. Świętego Teodora w Port Murray, która przeżywa jubileusz 30-lecia istnienia, odbyła się uroczystość Bożego Ciała. Mszy św. przewodniczył prowincjał Prowincji Amerykańskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela ks. Joe Rodriguez, a procesję poprowadził miejscowy proboszcz ks. Zenon Boczek.
Strona 12 z 19

Archiwum aktualności

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010