Artykuły 2013

CFD: Niespodzianka na lato
W drugiej połowie lipca 2013 roku biblioteka Centrum Formacji Duchowej poszerzyła się o dwie nowe publikacje. Są nimi dwa (!) numery Zeszytów Formacji Duchowej. Autorką pierwszego, „zwyczajnego”, jest Danuta Piekarz; autorem drugiego, „specjalnego”, jest kard. Gianfranco Ravasi.
Leśna: Kapłański jubileusz byłego Generała salwatorianów
W minioną niedzielę, 21 lipca, w miejscowości Leśna na Żywieczyźnie,miały miejsce obchody 40 rocznicy święceń kapłańskich ks. Andrzeja Urbańskiego SDS, który do niedawna pełnił posługę przełożonego generalnego Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, a wcześniej przez wiele lat pracował jako misjonarz w Afryce.
RMS: Teraz chodzą z podniesioną głową
Jak to się mówi; to co dobre szybko się kończy. Niestety również tak się stało w przypadku kolejnego Salwatoriańskiego Forum Młodych w Dobroszycach koło Oleśnicy. Było to spotkanie niezwykłe, bo jubileuszowe. Całe wydarzenie tworzone przez Salwatorianów liczy już 20 lat. Jest to ogromny powód do dumy. Hasłem spotkania były słowa: "Głowa do góry".
Trzebinia: Odszedł Kapłan
Dnia 16 lipca 2013 roku, w chrzanowskim szpitalu, po ciężkiej chorobie, zmarł kapłan Towarzystwa Boskiego Zbawiciela Ks. Władysław Pawlik. Jego - obejmująca ponad pół wieku – posługa była ofiarnym i owocnym działaniem dla Kościoła, międzynarodowego zgromadzenia zakonnego, a przede wszystkim każdego napotkanego człowieka.
WMS: Posłani u Matki
Dnia 27 czerwca 2013 roku grupa wolontariuszy Wolontariatu Misyjnego Salvator, wraz z opiekunem ks. Pawłem Fiąckiem SDS, udała się do Częstochowy, aby przez pośrednictwo Maryi zawierzyć Opatrzności Bożej działalność swojego apostolatu, a szczególnie zbliżające się wyjazdy w ramach „wakacyjnego posłania”.
CFD Kraków: Le retour a la vie czyli powrót do życia
Nakładem wydawnictwa związanego ze Wspólnotą Błogosławieństw ukazała się książka ks. Krzysztofa Wonsa SDS pt. Le retour à la vie. Écoute de la Parole – Accompagnement spirituel – Guérison du cœur (Les Éditions des Béatitudes, 2013). Jest to tłumaczenie na język francuski książki Powrót do życia. Słuchanie Słowa - towarzyszenie duchowe - uzdrowienie serca (Wydawnictwo Salwator, Kraków...
Studio Katolik: Piesza pielgrzymka po amerykańsku
Salwatorianie wyprodukowali kolejny film. Po „W służbie prawdy” i „Biblio, ojczyzno moja” prezentują „57,5 mili – bo życie jest pielgrzymką”. Tytułowe mile (ponad 90 km) pielgrzymi pokonują w ciągu czterech sierpniowych dni każdego roku, już od 25 lat. Amerykanie odkrywają wyjątkową wartość duchową trudu i wyrzeczeń, a także doświadczenia wspólnoty. Radość dotarcia do Amerykańskiej Częstochowy, w miasteczku...
Meksyk, Merida: Skupienie w blasku Eucharystii
Dnia 9 czerwca br. grupa katechetyczna z Meridy przygotowała dzień skupienia dla rodziców dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjmą Komunię św. Był to czas ważny element ewangelizacyjny, ponieważ bardzo wielu z nich, po wielu latach, miało okazję zbliżyć się do Boga przez sakrament pojednania i pokuty oraz Eucharystii. Dzień skupienia był poświęcony tematyce grzechu, Miłosierdziu Bożemu oraz znaczenia Eucharystii w życiu każdego chrześcijanina, a...
Meksyk, Merida: Urodziny Ojca Jordana
We wspólnocie Kościoła Rektoralnego Matki Bożej Pocieszenia w którym od prawie 2 lat jest obecna duchowość salwatoriańska przeżywano urodziny O. Franciszka Jordana w sposób wyjątkowy. Grupa ponad czterdziestu młodych osób, która zakończyła etap podstawowej katechizacji, zdecydowała się kontynuować swoją formację w grupie młodzieży salwatoriańskiej.
SOP: Puchar dla drużyny Dobroszyc
Zakończył się VII Salwatoriański Turniej Piłkarski, w którym po trzech dniach zmagań sportowych zostali wyłonieni zwycięzcy. Jak co roku turniej odbywał się w Krakowie, a jego organizatorem był Salwatoriański Ośrodek Powołań. Nowością tego turnieju była jedna drużyna SOPu i RMSu, która zajęła III miejsce. Faworytem została drużyna z Dobroszyc, zaś drugie miejsce zdobyła drużyna z Krzywina Gryfińskiego.
Strona 11 z 19

Archiwum aktualności

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010