Artykuły 2011

Warszawa: NIEzwyczajna parafia
Przed kilkoma dniami w parafii p.w. NMP Matki Zbawiciela w Warszawie pojawił się człowiek z kamerą. Rozpoczęła się realizacja pomysłu na jaki wpadli miejscowi duszpasterze. Efekt jest imponujący! Po raz pierwszy w historii tej parafii powstał o niej film.
Wydawnictwo Salwator: Zaproszenie
Dnia 11 czerwca o godzinie 18:00 w Katolickim Centrum Kultury "Dobre Miejsce" w Warszawie (ul. Dewajtis 3) odbędzie się emisja filmu "Mamut" w reżyserii Lukasa Moodyssona. Po projekcji Wydawnictwo Salwator zaprasza na spotkanie z Agatą Puścikowską, autorką książki "Życia-rysy".
Koczurki: Siodło, przyjaźń i Pan Bóg
Każdy z nich ma swoją opowieść. Dla ks. Krzysztofa rozpoczęła się pewnego zimowego dnia, gdy wyruszył po kolędzie. Jedna z rodzin namówiła go, by wybrał się do szkółki jazdy konnej. Potem pojawił się pomysł z Licheniem i... zaczęło się.
Meksyk: Alabanzas a mi Dios
Dzieci i młodzież z salwatoriańskiego „Instituto Mendoza” z wielkim entuzjazmem nagrali swoją pierwszą płytę CD. Jest to owoc rozwijającego sie od dwóch lat chóru szkolnego „Agape”, który powstał z inicjatywy ks. Sebastiana. Opiekunem chóru jest pani psycholog Guadalupe Sanchez.
Włochy: Wystarczą dwa koła i piękno dokoła
Serialowy Ojciec Mateusz z Sandomierza skutecznie ściga przestępców na rowerze. Ojciec Krzysztof z Tortoreto Lido przekonuje, że rower może być miejscem spotkania z Bogiem. W ostatnią niedzielę modlił się na szprychach przez 3 godz. 44 min. i 40 sek. z prędkością 25,8 km/h.
CFD Kraków: Oto wszystko czynię nowe
W dniach 27-29 maja 2011 roku w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie miała miejsce sesja pt. „Oto wszystko czynię nowe. Paschalna droga ze Zmartwychwstałym”. Spotkanie prowadził ks. Joachim Stencel SDS, duszpasterz krakowskiego CFD. W trzydniowym skupieniu uczestniczyło 150 osób, które trwały na modlitwie w klimacie pustyni i ciszy.
Albania: Niezapomniany Dzień
Miesiąc maj, to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Ostatnia niedziela tego miesiąca pozostanie na długo w pamięci mieszkańców albańskiej wioski Murqinë. Po wielu żmudnych przygotowaniach i długim oczekiwaniu wczoraj miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
Trzebinia: Zimna posadzka, olej i łzy
Wymowne znaki liturgiczne, leżenie krzyżem, nałożenie rąk i namaszczenie świętym olejem oraz łzy wzruszenia rodziców i bliskich, tworzyły klimat najważniejszej w ciągu roku uroczystości. Polska prowincja Towarzystwa Boskiego Zbawiciela cieszy się darem nowych kapłanów i diakonów.
Wydawnictwo Salwator: "Teologia jedności chrześcijan"
Dnia 24 maja 2011 roku w auli Wyższego Seminarium Duchownego Paulinów Na Skałce odbyła się promocja książki ks. prof. dr hab. Andrzeja Napiórkowskiego Teologia jedności chrześcijan, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Salwator. W uroczystości uczestniczył kard. Stanisław Dziwisz, przedstawiciele świata akademickiego, a także liczne grono osób świeckich.
CFD Kraków: Bł. Jan Paweł II patronem Szkoły Formatorów
W dniach 16-20 maja br. trwała dwunasta i ostatnia w edycji 2009-2011 sesja dwuletniej Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. W uroczystym zakończeniu Szkoły wzięli udział bp Jan Szkodoń, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej i członek Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa sprawującej patronat nad Szkołą, oraz ks. Piotr Filas SDS, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów, i ks. Roman Słupek SDS, konsultor...
Strona 20 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010