Artykuły 2011

Oborniki Śląskie: Jeszcze bardziej obecny
W liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy parafia pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich obchodziła odpust parafialny. W tym roku był on wyjątkowo uroczysty. Na prośbę proboszcza ks. Jacka Wawrzyniaka SDS sanktuarium św. Antoniego w Padwie przekazało parafii relikwie Świętego Patrona. Uroczystości wprowadzenia relikwii oraz sumie odpustowej przewodniczył prowincjał ks. Piotr Filas SDS.
Bielsko-Biała: Pola Nadziei 2011
W piątek, 3 czerwca, w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji programu „Pola Nadziei 2011” organizowane przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne działające przy parafii NMP Królowej Polski. Jak co roku uroczystość ta zgromadziła m.in. przedstawicieli władz miasta z p. Jackiem Krywultem, prezydentem miasta Bielska-Białej, władze oświatowe, dyrektorów szkół, nauczycieli, młodzież i dzieci oraz...
Studio Katolik: Życie – pasja – etyka – muzyka
Studio Katolik prezentuje kolejny zwiastun do powstającego filmu dokumentalnego o niezwykłej osobie księdza Tadeusza Stycznia – salwatorianina, który miał odwagę być człowiekiem i szukać sensu człowieczeństwa w życiu.
Trzebinia: Zakończenie Szkoły Formatorek Zakonnych
Zakończyły się zajęcia dwuletniej Szkoły Formatorek Zakonnych, prowadzonej pod patronatem Polskiej Prowincji Salwatorianów przez Centrum Formacji Duchowej w Trzebini k. Krakowa. Dnia 9 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini Mszy Świętej kończącej zajęcia Szkoły przewodniczył prowincjał salwatorianów ks. Piotr Filas SDS. Podczas uroczystej sesji końcowej podsumowania zajęć dokonał dyrektor Szkoły ks. Grzegorz Pomorski SDS.
Białoruś: Apokalipsa. Siedem listów do Kościołów
Druga w tym roku sesja modlitewno-formacyjna, która odbyła się w dniach 3-5 czerwca w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Eucharystek w Brasławiu na Białorusi, poświęcona była pierwszym trzem rozdziałom Apokalipsy św. Jana. Udział w konferencjach, medytacji, Mszy Świętej dał uczestnikom okazję do pogłębienia swojej wiedzy i do przeżycia na nowo słów skierowanych do wspólnot siedmiu Kościołów w Azji. Czas modlitwy w ciszy był...
Albania: Mocni w wierze
Parafianie pozostający pod duszpasterską opieką polskich salwatorianów w Albanii byli świadkami niepowtarzalnej uroczystości. W pierwszą niedzielę czerwca (5.06.2011) przyjechał do Bilaj metropolita diecezji Tirana-Durres ks. abp Rrok Mirdita, by podczas uroczystej Mszy świętej udzielić sakramentu bierzmowania młodym chrześcijanom.
Kraków CFD - Zaproszenie: Dla nas zstąpił z Nieba
W dniach 23-26 czerwca 2011 ekipy Centrum Badawczego Ezio Aletti z Rzymu i Centrum Formacji Duchowej salwatorianów z Krakowa poprowadzą czterodniową sesję, zatytułowaną „Dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba”, na której podjęte zostaną newralgiczne tematy i pytania związane z wiarą.
Albania: Podium zdobyte!
Współzawodnictwo i duch rywalizacji towarzyszył młodzieży parafii Bilaj podczas sobotniego konkursu biblijnego. Święto Biblii zostało zorganizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Tirana-Durres. W tym roku uczestnicy przygotowali się z zakresu ksiąg prorockich.
Albania: Pielgrzymka dziękczynienia
Kończący się rok duszpasterski 2010/2011 w parafii Bilaj budzi w sercach duszpasterzy i wiernych i pragnienie dziękczynienia. Wiele dzieł jest jeszcze w trakcie realizacji, inne przedsięwzięcia zostały pomyślnie zakończone, a inne pozostają w sferze planów i zamiarów. Wszystkie te sprawy zabrali ze sobą na pielgrzymi szlak pątniczy z Bilaj i Murqiny.
Merrillville: Śp. Ks. Edward Kawa SDS, 1938-2011
Polska Prowincja Salwatorianów żegna kapłana i misjonarza. Pogodnego i szczerego człowieka, który swoją otwartość na potrzeby inych udowodnił poświęcając życie pracy misyjnej w Afryce i posłudze wśród Polonii w Stanach Zjednoczonych.
Strona 19 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010