Aktualności

STUDENT+: W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie
Tegoroczny Wielki Post dla wspólnoty akademickiej STUDENT+ z Warszawy to czas wielkiego wysiłku duchowego i refleksji nad znaczeniem ofiary Chrystusa. Chcąc dobrze przygotować się do najważniejszego dla chrześcijan święta, członkowie duszpasterstwa zajęli się organizacją szeregu wydarzeń pozwalających na pogłębienie swojej wiary w tym wyjątkowym czasie.
Albania: Przygotowania do synodu
Obecny rok jest szczególny dla Archidiecezji Tirana-Durres. 25 lat temu papież Jan Paweł II odwiedził Albanię. Wizyta Ojca Świętego do dziś jest dobrze wspominana przez wszystkich Albańczyków. Kiedy w 2016 roku mons. Georg Frendo OP objął posługę arcybiskupią w diecezji, podjął decyzję, aby zorganizować synod diecezjalny. Od dwóch lat trwa etap przygotowawczy, który jest bardzo ważny dla samego synodu.
Albania: Krzyż na drogę
Ekstremalna Droga Krzyżowa staje się powoli zwyczajem w wielu miejscach Polski. W albańskiej archidiecezji Tirana-Durres tradycją stała się już dekanalna Droga Krzyżowa. Już od kilku lat wierni z różnych parafii spotykają się w ramach swoich dekanatów, by wspólnie rozważać tajemnice męki i śmierci Pana Jezusa. W miejscowości Shen Vlash miała miejsce plenerowa Droga Krzyżowa dla dekanatu Durres.
Mikołów: Bohater katechezy 2018
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie zgłosili swojego katechetę ks. Bartłomieja Króla SDS do konkursu, który ma wyłonić najlepszego katechetę Archidiecezji Katowickiej.
Kraków: Zmiana za sterem
Dnia 10 marca 2018 roku, w krakowskim domu zakonnym przy ul. św. Jacka, odbyła się inauguracja kadencji nowego zarządu prowincjalnego pod przewodnictwem prowincjała ks. Józefa Figla. Zgromadzeni współbracia, siostry salwatorianki, przedstawiciele świeckich salwatorianów oraz zaproszeni goście, wśród których byli krewni i kapłani z rodzinnej parafii, życzyli nowemu prowincjałowi łask potrzebnych do dobrego wykonania zadania, które zleciła mu społeczność prowincji....
Węgorzewo: 24 h dla Pana
"W Orędziu Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2018 r. zostaliśmy zachęceni do włączenia się w ogólnokościelną inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Papież Franciszek napisał: „Dobrą okazją będzie, również w tym roku, inicjatywa „24 godziny dla Pana”, która jest zachętą do tego, by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej. W 2018 r. odbędzie się ona w piątek 9 i w sobotę 10 marca, a inspiracją do niej będą słowa z Psalmu 130, 4: „Ty udzielasz ...
Trzebinia: Salwatoriańskie Spotkanie Młodych
„Wstań i obudź śpiących”, pod tym hasłem po raz kolejny, dnia 3 marca 2018 roku w Trzebini, odbyło się Salwatoriańskie Spotkanie Młodych. Niemal 180 osób z różnych stron Polski, zwłaszcza z parafii salwatoriańskich, przyjechało wraz ze swoimi duszpasterzami, aby wspólnie się modlić, uwielbiać Pana Boga, spotkać się i porozmawiać. Czuwanie młodych wpisało się w obchody stulecia śmierci założyciela salwatorianów o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana....
Elbląg: Turniej charytatywny
W niedzielę 25 lutego 2018 roku, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, oraz Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych "Lepszy Elbląg" zorganizowali Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Nadii Liberackiej. Dzięki ofiarności uczestników udało się zebrać około 1500 zł, które zostaną przeznaczone na leczenie Nadii.
RMS: Studenci w Zakopanem
Ostatni turnus ferii z RMS-em odbył się jak co roku w Zakopanem. Od 12 do 18 lutego studenci z górnego i dolnego śląska, podobnie jak ich młodsi koledzy na poprzednich turnusach, mieli okazję bliżej poznać ojca Franciszka od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów.
Kraków: Finał kapituły
Zakończyła się XXXII Kapituła Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, która obradowała w Krakowie w dniach 19-23 lutego 2018 roku. Był to czas owocnej pracy w celu przeanalizowania sytuacji prowincji i określenia planów na przyszłość. Realizacja zadań zgodnie z procedurami pozostawiała przestrzeń na braterskie dzielenie się, w którym dominowała szczera troska o Kościół i Zgromadzenie.
Strona 1 z 9

Archiwum aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010