15 KONNA PIELGRZYMKA Trzebnica - Kodeń 2020

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

15 KONNA PIELGRZYMKA Trzebnica - Kodeń 2020

Dwa lata przygotowań, spotkania z Gospodarzami, 670 km szlaku, sprawdzone drogi i przejazdy, trzynaście baz noclegowych, trzy teczki map....
{[description]}

Od 29 września do 14 października 2020 roku trwała KONNA Pielgrzymka z Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej - Królowej Podlasia i Matki Jedności. Dodatkową trudnością było zachowanie reżimu sanitarnego i obostrzeń. Dzięki Bożej Opatrzności i wielkiej życzliwości ludzi szczęśliwie dotarliśmy do celu pielgrzymowania. W rekolekcjach w drodze uczestniczyło 15 osób, 5 koni, 3 zaprzęgi. Trzeba podkreślić, że uczestnicy i czworonożne zwierzaki byli bardzo dobrze przygotowani do tak długiej trasy. Uczestniczyli w szeregu spotkaniach przedpielgrzymkowych i brali udział już w konnych pielgrzymkach. Nieocenioną pomoc okazali nam Księża z Podlasia organizatorzy corocznej Konnej Pielgrzymki Podlaskiej ku chwale kawalerii do Kodnia. Ks. Dariusz Cabaj i Ks. Maciej Majek pilotowali naszą drogę po przekroczeniu Wisły.
Kolejna trasa pielgrzymkowa wpisuje się w historię Ogólnopolskiego Duszpasterstwa Środowisk Hippicznych, zapoczątkowanego spotkaniem księży duszpasterzy w Trzebnicy siedem lat temu.

/KD/


Na koniu do Kodnia Zobacz galerię