Wydarzenia

Trzebnica: Odsłonięcie i poświęcenie pomnika bł. Prymasa
11 grudnia 2021 roku odbyły się w Trzebnicy uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczęła je o godz. 12.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kustosza Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej ks. Piotra Filasa SDS.
Krzywin: Błogosławiony O. Jordan przybywa do Krzywina
Zgromadzenie Salwatorianów przeżywa Rok Dziękczynienia za beatyfikację Ojca Założyciela Salwatorianów, Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Dla Salwatorianów jest to szczególny czas dziękczynienia i wdzięczności Panu Bogu, iż po wielu latach doczekali się Jego Beatyfikacji. Parafia Krzywin przygotowywała się na dzień intronizacji przez triduum prowadzone przez ks. Stanisława Bieguna...
Bagno: II Ogólnopolski Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań
W dniach od 1 do 17 listopada 2021 r., do Oblackiego Centrum Młodzieży przyjechało ponad 80 zakonników i sióstr zakonnych z całej Polski, w tym trójka salwatorianów - duszpasterzy rekolekcyjnego domu młodzieżowego "totu" (ks. Maciej Szeszko SDS, RMS - ks. Jerzy Lazarek SDS, SOP - ks. Łukasz Anioł SDS).
Bielsko Biała: Tydzień misyjny u Salwatorianów
W kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej tegoroczny tydzień misyjny poświęcony był modlitwie za tych, którzy poświęcili się misjom oraz rozbudzaniu ofiarności na rzecz ich działań.
Bagno: Dom „ToTu”
Staraniem duszpasterzy RMS i SOP od lipca tego roku budynek, który do tej pory służył jako „klerykat” WSD w Bagnie, przeznaczony został na Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i przyjął nazwę Dom „ToTu”.
Bielsko Biała: Dzień otwarty w Hospicjum św. Kamila
Domowe Hospicjum św. Kamila mające swoją siedzibę w salwatoriańskim kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie swojej działalności. Od powstania kierowane jest przez lek. med. Annę Byrczek, która obecnie skupia wokół swojej inicjatywy grupę liczącą ok. 80 osób, składającą się z lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów, kapłanów i...
Wrocław: Spotkanie rekolekcjonistów
11 października, we Wrocławiu, odbyło się spotkanie rekolekcjonistów i misjonarzy ludowych. Na zaproszenie dyrektora referatu, ks. Huberta Kaliszewskiego, odpowiedział ks. prowincjał Józef Figiel, a także współbracia rekolekcjoniści: ks. Wiesław Orawiecki, ks. Albert Poloczek, ks. Andrzej Uruski, ks. Janusz Kaliciak, ks. Tomasz Niedziela, ks. Jerzy Morański, ks. Szymon Szepietowski oraz ks....
Mikołów: Jubileuszowy odpust
W niedzielę 17 października br., parafia salwatoriańska w Mikołowie przeżywała jubileuszowy odpust. Było to dziękczynienie za 90 lat obecności Salwatorianów i 70 lat istnienia parafii pw. NMP Matki Zbawiciela w Mikołowie.
Trzebnica: Uroczystości jadwiżańskie 2021 r.
Pielgrzymką osób chorych do grobu św. Jadwigi Śląskiej rozpoczęły się w Trzebnicy tegoroczne obchody ku czci św. Patronki Śląska. W tym dniu liturgii przewodniczył ks. Tomasz Górny SDS, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie, który także wygłosił homilię. Zachęcił w niej m. in. do modlitwy za przyczyną świętej patronki.
Śp. ks. Włodzimierz Łaś SDS (1959 – 2021)
Ks. Włodzimierz Łaś przyszedł na świat 22 stycznia 1959 roku w Bytomiu na Górnym Śląsku. Wraz z młodszym bratem Zbigniewem, wychowywał się w rodzinie Stanisława i Wandy z domu Kasiniak. Sakrament chrztu świętego otrzymał w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu dnia 29 marca 1959 roku. W 1966 roku rozpoczął naukę w szkole podstawowej w rodzinnej miejscowości.
Strona 9 z 193