Wydarzenia

RMS: Warsztaty dla duszpasterzy
W dniach od 19 do 20 lutego br. w Trzebnicy, z inicjatywy księdza Prowincjała, odbyły się warsztaty dla duszpasterzy pracujących z młodzieżą w naszych parafiach.
ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II w 1992 r. Wyznaczył go na 11 lutego, w dniu liturgicznego wspomnienia objawień Matki Bożej w Lourdes.
Śp. Ks. Roman Góral - Prawdziwy duszpasterz
Ks. Roman Góral urodził się 29 marca 1949 roku w Prusicach w powiecie trzebnickim. Dnia 18 kwietnia 1949 roku otrzymał sakrament chrztu świętego w parafii pw. Św. Jakuba w Prusicach. W latach 1956-63 uczęszczał do szkoły podstawowej w Prusicach. Następnie kontynuował edukację w Zasadniczej Szkole Zawodowej we Wrocławiu, gdzie w latach 1963-66 uzyskał kwalifikacje frezera. Podjął wówczas pracę w...
Pożegnanie: Śp. Ks. Roman Góral SDS
Dnia 3 lutego 2021 roku, w szpitalu w Chrzanowie, swoją ziemską pielgrzymkę zakończył ks. Roman Góral SDS. To trzeci Salwatorianin polskiej prowincji, który zmarł z COVID-19.
Śp. Ks. Jacek Wawrzyniak - Misjonarz Słowa
Rodzina Salwatoriańska, parafianie z Obornik Śląskich, krewni i liczne grono przyjaciół, wspomina zmarłego dnia 19 stycznia br. Śp. Ks. Jacka Wawrzyniaka SDS, gorliwego duszpasterza oraz uznanego kaznodzieję i homiletę.
Pożegnanie: Ks. Jacek Wawrzyniak SDS (1971-2021)
Dnia 19 stycznia 2021 roku we wrocławskim szpitalu, zmarł Ks. Jacek Wawrzyniak, proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich i kustoszem tamtejszego sanktuarium. Zakończył ziemską pielgrzymkę po walce z chorobą wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Przez ostatni miesiąc otoczony był żarliwą modlitwą rodziny, współbraci, parafian i wielu przyjaciół....
Zbawiciel nam się dał, znowu
Przeżywając radość z wcielenia Boga, pamiętamy o odwiedzających naszą stronę oraz o Dobrodziejach. Codziennie wpatrujemy się w Zbawiciela, ale dzisiaj robimy to szczególnie. Spoglądając na gipsową figurkę Dzieciątka na sianie złożoną, uświadamiamy sobie to, co w codzienności wydaje się oczywistością, a jest cudem, który powinien nieustannie wzbudzać zachwyt. Zbawiciel nam się dał bez...
15 KONNA PIELGRZYMKA Trzebnica - Kodeń 2020
Dwa lata przygotowań, spotkania z Gospodarzami, 670 km szlaku, sprawdzone drogi i przejazdy, trzynaście baz noclegowych, trzy teczki map....
RMS: Reanimacja
W niedzielę 22.11.2020 wystartowała najnowsza propozycja spotkań dla młodzieży od Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej – REANIMACJA.
Port Pirie: Ingres bpa Karola
W dniu 28 października 2020 roku, w katedrze pw. Św. Marka w Port Pirie w Południowej Australii, miał miejsce ingres nowego ordynariusza, Salwatorianina Biskupa Karola Kulczyckiego.
Strona 8 z 187