Wydarzenia

Dziękczynienie za beatyfikację Franciszka Jordana: Bazylika św. Piotra
Rodzina Salwatoriańska na całym świecie z wielką radością przeżywa wczorajszą beatyfikację naszego Czcigodnego Założyciela bł. Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Dzisiaj, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie o godzinie 15: 00, odbyło się specjalne nabożeństwo różańcowe oraz uroczysta Eucharystia dziękczynna, której przewodniczył Kardynał Pietro...
Dziękczynienie za beatyfikację Franciszka Jordana: Anioł Pański z Papieżem
Dziś w południe, tj. 16 maja 2021 roku, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Placu Świętego Piotra w Rzymie, papież Franciszek uczestniczył wspólnie z wiernymi w modlitwie Anioł Pański. To spotkanie modlitewne było okazją do wyrażenia wdzięczności za beatyfikację Założyciela salwatorianów i salwatorianek.
Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan błogosławionym!
Dzisiaj, w sobotę 15 maja 2021 roku, w Arcybazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie o godzinie 11:00, w imieniu Ojca Świętego papieża Franciszka, Kardynał Angelo de Donatis ogłosił naszego Czcigodnego Założyciela Ojca Franciszka Marię od Krzyża Jordana błogosławionym.
Śp. Ks. Kazimierz Oleksy SDS (1966-2021)
Śp. Ks. Kazimierz Oleksy SDS zmarł 4 maja 2021 roku w Millville w New Jersey (USA)
Beatyfikacja: Transmisje w języku polskim
Uroczystość Beatyfikacji Franciszka Marii od Krzyża Jordana, która odbędzie się dnia 15 maja 2021 roku w rzymskiej Bazylice Laterańskiej, będzie retransmitowana z tłumaczeniem na język polski dzięki uprzejmości TV Trwam i EWTN.
Trzebnica: Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej
16 maja (niedziela) o godz. 16.00 odbędzie się Koncert dziękczynienia za beatyfikację ks. Franciszka Jordana.
Bielsko Biała: Uroczystość odpustowa w parafii NMP Królowej Polski
Kościół w Polsce 3 maja obchodził uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Z tej okazji świętowano również w parafii pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Ku czci swojej Patronki odprawiono koncelebrowaną, dziękczynną sumę odpustową, wyrażając wiarę w szczególną opiekę Matki Bożej Królowej Polski.
Śp. Ks. Leszek Nowak SDS imię zakonne: Honoriusz (1940-2021)
Ks. Leszek Nowak urodził się dnia 10 października 1940 roku, we wsi Siedlec w powiecie tarnowskim. Wraz z braćmi i siostrami wzrastał w rodzinie Mieczysława i Anny zd. Pawlik. W 1947 roku rozpoczął naukę w szkole podstawowej w Siedlcu. W związku z tym, iż była to szkoła 6-klasowa, przeniósł się do szkoły podstawowej w Rudce, aby ukończyć 7 klasę. Następnie kontynuował naukę w liceum...
Spotkanie Rodziny Salwatoriańskiej
17 kwietnia 2021 roku, w domu zakonnym Salwatorianek w Goczałkowicach-Zdroju, odbyło się kolejne spotkanie liderów trzech gałęzi Rodziny Salwatoriańskiej - kapłanów, sióstr i świeckich.
Elbląg: Niedziela biblijna
W tym roku, w parafii pw. św. Brata Alberta w Elblągu, Niedzielę Biblijną rozpoczynającą XIII Tydzień Biblijny przeżywaliśmy w łączności z ojcem Franciszkiem Marią od Krzyża Jordana, założycielem wspólnoty salwatorianów. Z jednej strony dlatego, że 15 maja w Rzymie ojciec Jordan będzie wyniesiony do chwały błogosławionych, będziemy mogli modlić się za jego wstawiennictwem, a gdyby nie on i jego...
Strona 6 z 187