Wydarzenia

Węgorzewo pamięta
2 maja w parafii pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie została poświęcona i otwarta nowa świetlica parafialna, której nadano imię zmarłego ks. Piotra Mazurka SDS. Otwarcie świetlicy poprzedził koncert ballad rosyjskich i żeglarskich poświęcony pamięci śp. ks. Piotra w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.
Krzywin: XIII Mistrzostwa w Rzeszowie
Grupa 12 chłopców z parafii Niepokalanego Serca NMP z Krzywina, wraz z ks. Markiem, udała się do Rzeszowa, gdzie w dniach od 30 kwietnia do 2 maja odbyły się XIII Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KNC w piłce nożnej halowej. 30 IV było zakwaterowanie, a 1 maja na rozpoczęcie Mistrzostw została odprawiona Msza św. w Katedrze Rzeszowskiej, pod przewodnictwem ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby.
SOP: Na górskim szlaku i w góralskiej chacie
Weekend Majowy to dobry czas, by na moment zapomnieć o szkole, pracy i wyjechać gdzieś, by odpocząć, nabrać sił, a przede wszystkim na nowo odnaleźć Pana Boga. Stąd tradycyjnie, jak co roku, ekipa 11 wspaniałych z różnych stron Polski, postanowiła spędzić ten czas z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań.
RMS: Kurs animatorów w Trzebnicy
20 kwietnia br. kolejny raz młodzież z różnych stron Polski zebrała się w Trzebnicy na kursie animatorów. W celu rozwijania się oraz nauczenia, jak należy się zachować w różnych sytuacjach, pomogły nam wykłady prowadzone przez doświadczonych animatorów.
Błogosławiona Hanna Chrzanowska u Salwatorianów
Od 28 kwietnia 2018 r. Polska, a szczególnie ziemia krakowska, ma nową orędowniczkę w niebie - błogosławioną Hannę Chrzanowską. Wśród wielu świadków jej życia są Salwatorianie. W 1964 roku Błogosławiona Hanna zainicjowała kilkudniowe rekolekcje dla chorych. Odbywały się one co roku, najpierw w domu rekolekcyjnym Salwatorianów w Trzebini (do 1984 r., czyli przez 20 lat), następnie w Kalwarii Zebrzydowskiej u oo. Bernardynów (1984-1989). Konferencje dla nich i personelu głosili wielokrotnie kard. Wojtyła, o. Leon Knabit, o. Karol Meisner.
Albania: Monastyczne świadectwo
Czwarta Niedziela Wielkanocy, zwana również Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczęła w parafii Bilaj tydzień modlitw o nowe powołania. W każdej ze stacji misyjnych prowadzone były spotkania, głoszone krótkie konferencje i organizowane modlitwy w intencji nowych powołań.
Krzywin G.: 25 Święto św. Dominika Savio
W dniach od 27 do 29 kwietnia br. grupa chłopców z parafii Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie Gryfińskim, i nie tylko, udała się po opieką ks. Marka do Rumii koło Gdyni na 25 Święto św. Dominika Savio.
Albania: Jordan ON AIR
Obchody Jubileuszowego Roku Ojca Jordana mają swój szczególny charakter na misyjnych stacjach w Albanii. Rodzina salwatoriańska spotyka się regularnie z okazji znaczących rocznic z życia Ojca Założyciela i historii Zgromadzenia. Salwatorianie, siostry salwatorianki i świeccy salwatorianie z terenu Albanii, chcąc uczcić setną rocznicę śmierci o. Franciszka Jordana, organizują regularne spotkania i rocznicowe czuwania modlitewne dla wiernych swoich parafii.
SOP: Niedziela DOBREGO PASTERZA
Dzisiaj świętujemy niedzielę Dobrego Pasterza. To dzień, w którym szczególnie modlimy się o powołania kapłańskie. Modlimy się również o to, aby nasi pasterze: biskupi i kapłani kształtowali swoje serca i posługę na wzór Chrystusa, oddając życie za powierzonych sobie wiernych, a także poszukiwali tych, którzy jeszcze Chrystusa nie znają lub od Niego odeszli.
Albania: Pasterz za kratami
Wraz z rozpoczęciem roku duszpasterskiego, jesienią 2017 roku, abp Georg Frendo OP mianował proboszcza z Bilaj kapelanem zakładu karnego w Kruji. Wcześniej szpital psychiatryczny, obecnie zakład ten jest więzieniem o zaostrzonym rygorze, gdzie swoje kary odbywa ponad 230 osadzonych.
Strona 4 z 158