Wydarzenia

Nagroda im. W. Pietrzaka - również dla Helenki Kmieć
Wśród laureatów tegorocznej Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka, której jubileuszowa, 70. gala miała miejsce 9 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie jest nasza wolontariuszka śp. Helena Kmieć.
Kraków: Rekolekcje dla rodziców
„Kościół pisany z dużej i małej litery...” - pod tym hasłem już po raz kolejny odbyły się rekolekcje dla rodziców Salwatorianów i Salwatorianek. Miały one miejsce w Krakowie w dniach od 5 do 8 czerwca 2017 r., a poprowadził je ks. Paweł Krężołek SDS, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań.
Misyjny Jarosław
Kolegiata Bożego Ciała w Jarosławiu na Podkrpaciu to jeden z najstarszych zabytków tego miasta. Budowa pierwszej świątyni możliwa była dzięki pomocy i zorganizowanemu wsparciu przez znanego jezuitę ks. Piotra Skargę. W swojej architekturze świątynia nawiązuje do kościoła Il Gesu w Rzymie.
Bagno: Duchu Święty przyjdź
W parafii Wniebowzięcia NMP w Bagnie wierni uwielbiali Boga i prosili o owoce Ducha Świętego do późnej nocy. To był czas osobistych świadectw i głębokiej modlitwy w jedności. Wyjątkowy wieczór rozpoczął się od uroczystej Eucharystii Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
RMS: Festiwal na całego
W dniach od 1 do 3 czerwca w Trzebnicy odbył się XIX Salwatoriański Festiwal Piosenki religijnej „Nadaj Brzmienie”, którego organizatorami jest Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Od kilku już lat Festiwal ściąga najbardziej utalentowanych młodych muzyków chrześcijańskich z całego kraju.
TAK NA SERIO
W wigilię Zesłania Ducha Świętego, dnia 3 czerwca 2017 roku, w trzech krajach, czterech miastach w Polsce i w modlitewnej pamięci tysięcy ludzi startuje Tak na Serio, czyli Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Inicjatywa narodziła się w salwatoriańskiej parafii na warszawskim Mokotowie i tam odbywa się po raz czwarty. Oprócz Warszawy spotkania towarzyszące modlitwom organizują w Krakowie, Obornikach Śląskich oraz Bielsku-Białej.
Wakacje z SOP-em
Salwatoriański Ośrodek Powołań, jak co roku przygotował bogatą i atrakcyjną ofertę wakacyjną. Tegoroczne hasło, które będzie przyświecać poszczególnym turnusom brzmi: NIE, dla bylejakości życia. Często powtarzamy w swoim życiu słowa, że nie chcemy, aby nasze życie było byle jakie, w nicość ciągle zapatrzone, często mdłe lub w ogóle strawne.
Bilaj: Tydzień sakramentów
Miesiąc maj obfituje w Albanii w bogactwo dojrzałych owoców i warzyw. Po deszczowej zimie natura w maju wybucha soczystą zielenią, piękną roślinnością i feerią barw i zapachów. Koniec maja w parafii Bilaj rozradował swymi duchowymi owocami wiele młodych serc. Dzieci i młodzież po długim i intensywnym okresie katechizacji przystąpili do sakramentów Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania.
Trzebinia: Międzynarodowe święcenia
Flagi Polski, Białorusi, Czech i Tanzanii ozdobiły wnętrze trzebińskiej Bazyliki Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa i jej otoczenie. Dnia 27 maja 2017 roku czterech salwatoriańskich alumnów pochodzących ze wspomnianych krajów przyjęło święcenia diakonatu z rąk katowickiego biskupa pomocniczego Bpa Marka Szkudło, który przewodniczył uroczystości i wygłosił okolicznościowe kazanie.
Elbląg: Gorąca konfrontacja
Z inicjatywy duszpasterzy parafii św. Brata Alberta w Elblągu 20 maja br. odbyła się I Międzyparafialna Konfrontacja Sportowa. W 3 dyscyplinach (siatkówka, piłka nożna, koszykówka) i 3 kategoriach wiekowych (dorośli, młodzież ponadgimnazjalna i najmłodsi) rywalizowali parafianie 4 parafii: św. Brata Alberta, Matki Bożej Królowej Polski, Świętej Rodziny i św. Rafała Kalinowskiego.
Strona 4 z 144