Wydarzenia

Koczurki: Koncerty Scholi Jordan
Z okazji Roku Sługi Bożego O. Franciszka Mari od Krzyża Jordana parafialna schola „Jordan” z Koczurek przygotowała koncert słowno- muzyczny poświęcony Założycielowi Salwatorianów i Salwatorianek. Koncert oparty był o teksty z Dziennika Duchowego i koncentrował się na duchowej drodze O. Franciszka.
Elbląg: Pomagamy…
W niedzielę 14 października br. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznym „Lepszy Elbląg", Stowarzyszenie ELAktywni zorganizowali bieg charytatywny dla Bolesława Malinowskiego.
Elbląg: Ku wolności…
W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w niedzielę 14.10 w parafii św. Brata Alberta w Elblągu odbył się koncert "...ku wolności", w wykonaniu chóru Redemptoris. Artyści zaprezentowali teksty i pieśni o charakterze patriotyczno-religijnym. Występ został odebrany bardzo pozytywnie.
100 km 100 osób i wyjątkowa Patronka
13 października blisko 100 osób pokonało rowerami trasę z salwatoriańskiej parafii w Warszawie do sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie i z powrotem. Pielgrzymi ruszyli pod hasłem „Rozkręcamy wiarę”.
Katolicki Nobel dla Hospicjum św. Kamila
13 października na Zamku Królewskim w Warszawie, wolontariusze bielskiego hospicjum domowego, prowadzonego przez doktor Annę Byrczek, zostali nagrodzeni TOTUS-em, w kategorii „Promocja godności człowieka”.
Kurs animatorów RMS i SOP
W dniach od 5 do 7 października w Trzebnicy odbyła się pierwsza w tym roku część kursu dla animatorów. Było to wydarzenie historyczne, ponieważ oprócz rekordowej liczby uczestników (ponad 60 osób) trzebnicki Biały Dom gościł nie tylko młodzież z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, ale także przedstawicieli Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań z księżmi Łukaszem Aniołem i Łukaszem Karasińskim na czele....
Oborniki Śl.: Koncert organowy ku czci Założyciela
23 września 2018 r. z racji 100 rocznicy śmierci Sługi Bożego Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, w kościele pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich, odbył się koncert organowy pt. „To jest życie wieczne, aby poznali Ciebie…”. Na organach zagrał dr hab. Bogusław Raba.
RMS: Podsumowanie wakacji
Oficjalnie zakończyliśmy wakacje z RMS-em! W czasie wakacji odbyły się następujące spotkania: 25 Salwatoriańskie Forum Młodych „Można inaczej”, rekolekcje letnie w Węgorzewie, pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę, rekolekcje w Międzybrodziu Bialskim, podsumowanie wakacji młodzieżowych w Trzebini czuwaniem młodzieżowym. Od Forum Młodych dużo się działo - wiele osób zapragnęło poznać Pana Boga i...
Brooklyn: 25 lat posługi Salwatorianów
Dwadzieścia pięć lat temu Salwatorianom została powierzona parafia Matki Bożej Pocieszenia na Brooklynie (Nowy Jork). Z tej okazji w niedzielę 30 września br. została odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Witolda Mroziewskiego,
Bielsko Biała: Dożynki u Salwatorianów
Miniona niedziela (23 września 2018 r.) upłynęła w bielskiej wspólnocie Salwatorianów na świętowaniu Dożynek Parafialnych. Dożynki to tradycyjny polski zwyczaj, w którym dziękujemy Bogu za otrzymane plony, ale także dziękujemy rolnikom za chleb, plony i owoce ich całorocznej pracy.
Strona 3 z 163