Wydarzenia

Warszawa: Postaw na Matkę!
Jesteś młody i radosny? Szukasz czegoś więcej, ale nie wiesz jak? Chcesz przeżyć wspaniałą przygodę i doświadczyć głębokiej wspólnoty ludzi wierzących? Rusz z nami na pielgrzymi szlak z Warszawy do Częstochowy! Wyruszamy 5 sierpnia 2017 r. o godz. 5.30 z kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Idziemy za wskazaniem Pana Jezusa, który w momencie agonii powierza swojemu umiłowanemu uczniowi najcenniejszy Skarb - Maryję.
RMS: To było spotkanie
W dniach od 8-17 lipca 2017 roku, w Dobroszycach, odbyło się XXIV Salwatoriańskie Forum Młodych. Akcja organizowana jest przez duszpasterzy Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej ks. Macieja Szeszkę i ks. Łukasza Anioła przy niezbędnym udziale młodzieży, zwłaszcza tej skupionej we wspólnocie Młodych Salwatorianów, animatorów, funkcyjnych i koordynatorów. Tegoroczne spotkanie zgromadziło rekordową liczbę uczestników, co obligowało organizatorów do jeszcze bardziej wytężonej pracy.
Salwatoriański akcent na Exodusie
W dniach od 4 do 7 lipca 2017 r. w Zwierzyńcu k. Zamościa odbył się 7 Exodus Młodych, czyli spotkanie młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Tegoroczne hasło wpisało się w rok duszpasterski Kościoła i brzmiało IDŹCIE I GŁOŚCIE. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: ks. Piotr Glas, ks. Jakub Bartczak, Marcin Zieliński, Anna Golędzinowska, Mocni w Duchu, Owca, a także pasterze diecezji bp Marian Rojek i bp Mariusz Leszczyński.
Trzebnica: Sanktuarium św. Jadwigi z Laurem
Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy – w roku 750. rocznicy kanonizacji Świętej Jadwigi – otrzymało Śląską Nagrodę im. Juliusza Ligonia, tzw. Ligoniowy Laur, za wytrwałość w trosce o ciągłość i rozwój Kultu Świętej Księżnej, integrującego katolików Dolnego i Górnego Śląska w duchu przywiązania do historii i tradycji”.
Śp. Ks. Czesław Gruszka SDS (1932-2017)
Ks. Walerian Gruszka urodził się dnia 12 sierpnia 1932 roku w Wołowicach k. Krakowa. Wychowywał się w rolniczej rodzinie. Jego dzieciństwo przypadło na tragiczny okres II wojny światowej. Naukę w szkole podstawowej rozpoczął w 1939 roku.
Piastów: Szukamy świadków
27 maja br. parafia pw. św. Michała Archanioła w Piastowie wraz z młodzieżą z LO im A. Mickiewicza i z Gimnazjum nr 2, z harcerzami z Hufca w Piastowie oraz z pomocą Burmistrza, zorganizowała zabawę rodzinną pt. „Szukamy świadków Zmartwychwstałego”.
RMS: Dobre spotkanie w górach
W ostatni weekend maja miały miejsce Dni Skupienia młodzieży z RMS-u w Międzybrodziu Bialskim pod hasłem „Idziemy do…”. Po raz pierwszy uczestniczyły w nim grupy z Mikołowa wraz z księdzem Bartkiem na czele oraz z Goczałkowic-Zdroju z siostrą Eweliną.
Santiago de Albania
Piękne okolice. Zalesione wzgórza. Jezioro ukryte wśród wzniesień. Śródziemnomorskie krajobrazy i przyroda... W tym wyjątkowym miejscu znajduje się osada katolików, należących do salwatoriańskiej parafii w Bilaj. Większość mieszkańców przysiółka nosi nazwisko Jaku, co w starochrześcijańskim języku albańskim oznacza Jakub. To piękne imię rodzi skojarzenia ze św. Jakubem Apostołem.
Albania: A u nas już wakacje
Czerwiec w Albanii jest wyjątkowym miesiącem. Oprócz tego, że zaczynają się upały, które powoli doskwierają, zaczynają się także wakacje, czas długo wyczekiwany przez młodzież. Nadszedł czas odpoczynku po całorocznych wędrówkach z matematyką i innymi przedmiotami.
SOP: Wybrali mistrza
W dniach od 8 do 10 czerwca 2017 r. w Krakowie odbył się XI już Salwatoriański Turniej Piłkarski. Wydarzeniu patronował prowincjał salwatorianów ks. Piotr Filas SDS, minister sportu pan Witold Bańka i wielu znanych sportowców.
Strona 3 z 144