Wydarzenia

Chicago: Odznaczono salwatorianina
19 maja 2018 roku, Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z amerykańską Polonią w sobotę miejscowego czasu w Millennium Park w Chicago wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla Polonii.
Lubię moich uczniów – bohater katechezy
– Kiedy składałam papiery do tej szkoły, pierwsze, co usłyszałam, to: „Musisz chodzić na religię. Ten ksiądz jest genialny” – przyznaje Kamila, uczennica II LO w Mikołowie. Ten genialny ksiądz właśnie został bohaterem katechezy.
Krzywin: Parafialna pielgrzymka
Grupa parafian wraz z ks. proboszczem Janem Karwathem udała się 12 maja 2018 r. na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
RMS: Majówka w Karpaczu
W dniach od 30 kwietnia do 3 maja br. w Karpaczu odbyła się po raz kolejny majówka z RMS, na którą przyjechali ludzie z wszystkich stron Polski. Na spotkaniu nie zabrakło Elbląga, Trzebnicy, Obornik Śląskich oraz Warszawy. Organizacją spotkania zajęli się nasi niezawodni duszpasterze Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej – księża Maciej Szeszko i Łukasz Anioł. W tym roku majówka była pod hasłem „Bierz i korzystaj”.
SOP: Zaproszenie na turniej piłkarski
Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Przed nami XII Salwatoriański Turniej Piłkarski, któremu patronuje Prowincjał Salwatorianów Ks. Józef Figiel SDS. Sportowe zmagania odbędą się w dniach 14 – 16 czerwca br. w Krakowie.
Elbląg: Zagrali dla wolontariuszy
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych „Lepszy Elbląg” zorganizowali w niedzielę 29.04 charytatywny turniej piłki nożnej. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn.
Upamiętnienie salwatoriańskiego misjonarza
W dniu 5 maja br., w kościele w podkrakowskiej Dąbrowie Szlacheckiej poświęcono tablicę upamiętniającą wywodzącego się z tej parafii ks. Stefana Boronia, wieloletniego misjonarza w Zairze. Odsłonięcie i poświęcenie tablicy odbyło się w trakcie odpustu obchodzonego w uroczystość NMP Królowej Polski, patronki dąbrowskiej wspólnoty parafialnej. Sumę odpustową odprawił ks. Józef Figiel, prowincjał salwatorianów, do którego to zgromadzenia należał ks. Boroń.
Albania: Stary odpust w nowym kościele
Najstarsi mieszkańcy wsi Mallkucz i okolicznych górskich osad pamiętają do dziś obchody ku czci św. Mikołaja, organizowane każdego roku w dniu 9 maja. Świętowanie gromadziło katolików z różnych stron, by w kościele położonym na szczycie wzgórza oddać cześć Bogu za pośrednictwem Świętego z Miry.
Warszawa: Zdobywcy szczytów fizycznych i duchowych
W wirze pracy, uczelni i obowiązków, majówka to bardzo wyczekiwany i dobry czas. No właśnie, dobry czas na co? Na to, żeby w końcu się wyspać, odpocząć, zabrać się za wszystko to, na co nigdy nie wystarcza doby?
Albania: Dzień ministranta
Służba przy ołtarzu to niejednokrotnie zaszczyt, ale też honorowy obowiązek. Mimo młodego wieku, chłopcy z parafii Bilaj poważnie i z zaangażowaniem podchodzą do swoich liturgicznych zadań. Ministranci i schole z terenu archidiecezji Tirana-Durres spotkali się w sobotę 5 maja na corocznym zjeździe liturgicznej służby ołtarza.
Strona 3 z 158