Wydarzenia

USA: Otacza macierzyńską miłością Naród również za Oceanem

Dnia 29. sierpnia 2010 w sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville odbył się odpust. Na uroczystość przybyli liczni pielgrzymi z Chicago i okolic, z New Jersey z Port Murray oraz z Polski, z Pszowa i Pstrążnej.

Swalawa (Ukraina): Uczcili Wniebowziętą

Dnia 15 sierpnia 2010 roku w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Swalawie na Ukrainie obchodzono doroczny odpust. Od lipca br. posługę duszpasterską dla wiernych tej parafii rozpoczęli polscy salwatorianie.

Brasław (Białoruś): Waladarka znaczy Królowa

Dnia 22 sierpnia w brasławskim sanktuarium odbyły się uroczystości związane z pierwszą rocznicą koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Królowej Jezior. Zgromadziły one rzesze wiernych i duchowieństwa Kościoła witebskiego oraz z Białorusi i innych krajów.

Mazury: Salwatoriańskie akcenty w „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”

Jednym z koordynatorów i współorganizatorów projektu "PGNiG Bezpiecznie nad wodą" jest salwatorianin – ks. Rafał Chwałkowski, kapelan żeglarzy na Mazurach. Podczas tegorocznej kampanii odpowiadał na pytania o życie zakonne, charyzmat salwatorianów, kapłaństwo, formację seminaryjną i nasze apostolaty,...

Lwów (Ukraina): Rekolekcje lectio divina

We Lwowie-Brzuchowicach od 22 do 29 sierpnia odbywają się rekolekcje lectio divina dla uczestniczek Szkoły Formatorek Zakonnych z terenu Ukrainy. Szkoła ta prowadzona jest przez Centrum Formacji Duchowej  (CFD) Salwatorianów w Trzebini we współpracy z Konsultami Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich na...

Sztynort: Rocznica białego szkwału

W piątek, 20 sierpnia br., w porcie jachtowym w Sztynorcie odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające wydarzenia białego szkwału z 2007 roku. Tym razem miały one charakter profilaktyczny, uczący żeglarzy jak bezpiecznie żeglować i jak zachować się na wodzie w sytuacjach niebezpiecznych.

Bilaj (Albania): Dom Ludzi Dobrej Woli

Ręce gotowe do pracy, głowa pełna pomysłów i serca wypełnione potrzebą pomagania - tak krótko można opisać wolontariuszy, którzy przez całe wakacje przyjeżdżali do Bilaj. Nie przerażała ich nieznajomość języka, obca kultura, ani czterdziestostopniowe upały. Byli tu po to, żeby dzielić się sobą  z...

Pielgrzymka: Zielona na Jasnej Górze!

Kolejna salwatoriańska grupa pielgrzymkowa zdobyła szczyt jasnogórskiego Sanktuarium Matki Bożej. Uczestnicy Zielonej wyznaczyli sobie za zadanie budzenie sumień ludzi napotykanych na swojej trasie, a pomagały im w tym... wuwuzele.

Generalat: Synod Generalny - Powrócić do pierwotnej miłości

Dnia 14 lipca, w środę rozpoczął się XIII Synod Generalny Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, który ma trwać pełne dwa tygodnie. Hasłem tegorocznego spotkania przedstawicieli salwatorianów z całego świata jest: „Powrócić do pierwotnej miłości. Na drodze do XVIII Kapituły Generalnej”.

USA: Za oceanem też pielgrzymują do MB Częstochowskiej

W dniach 7 – 8 sierpnia odbyła się XXIII piesza pielgrzymka polonijna z Chicago do sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana. Grupie ponad pięciu tysięcy pielgrzymów przewodniczył arcybiskup Thomas Wenski (pochodzenia polskiego) metropolita Miami na Florydzie.