Wydarzenia

Katolik.tv: Ojciec o Ojcu

Dekret o heroiczności cnót Ojca Jordana, podpisany przez Benedykta XVI w połowie stycznia br., utwierdza w coraz odważniejszym myśleniu o jego rychłej beatyfikacji. Zespół Studia Katolik prezentuje wywiad z przełożonym generalnym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela ks. Andrzejem Urbańskim, który mówi o znaczeniu beatyfikacji dla Rodziny Salwatoriańskiej.

CFD Kraków: Abp Piero Marini o celebrowaniu Eucharystii

W dniach 4-6 marca w Centrum Formacji Duchowej odbędzie się sesja formacyjna pt. „Jak celebrować Misterium Eucharystii?”. Poprowadzi ją abp Piero Marini, przewodniczący Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych, długoletni Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych, jeden z najbliższych współpracowników Sługi Bożego Jana Pawła II.

Albania: Pobożny Musical

W sobotę, 26 lutego, w salezjańskim centrum duszpastersko-edukacyjnym „Don Bosco” w Tiranie odbyło się diecezjalne spotkanie młodzieży. Spotkania te odbywają się cyklicznie. W tym roku ich temat stanowią relacje: człowieka z Bogiem i z bliźnimi. Na spotkaniu tym, nie mogło zabraknąć młodzieży z salwatoriańskiej parafii w Bilaj.

Albania: Dzień Dziękczynienia w Bilaj

Pełni radości i dziękczynienia salwatorianie pracujący w Albanii i Czarnogóry spotkali w Bilaj się w piątek, 25 lutego. Okazją do spotkania były obchody 10-lecia pobłogosławienia tamtejszego domu zakonnego oraz ogłoszenie papieskiego dekretu o heroiczności cnót czcigodnego Ojca Jordana. Dziękczynny charakter dnia podkreśliła obecność biskupa pomocniczego diecezji Tirana-Durres.

RMS: W górach i nad "Oceanem"

Kilka dni temu zakończyły się rekolekcje zimowe, zorganizowane przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, czyli w skrócie RMS. O tym, jak młodzi ludzie spędzili czas wolny od zajęć szkolnych, najlepiej dowiedzieć się z pierwszej ręki. Zatem poniżej prezentujemy barwną relację jednego z uczestników tegorocznego wyjazdu.

Studio Katolik: Film o życiowej drodze ks. Tadeusza Stycznia

Dokument o śp. ks. prof. Tadeuszu Styczniu to kompozycja wspomnień, odkrywających inspirującą osobowość „stuprocentowego zakonnika”, który świadom zbliżającego się kresu ziemskiego wędrowania, wyznał jednemu z przyjaciół: „Miałem przepiękne życie”. Jako wybitny etyk, fascynował nie tylko swoich studentów. W wielu sercach zapisał się jako człowiek otwarty i serdeczny, idący „zawsze w stronę dobra  drugiej osoby”, który był gotów pozdrowić każdego słowami: „dobrze, że jesteś”.

***

CFD: Cantalamessa, Grzywocz i Pelanowski raz jeszcze

Gdzie w dzisiejszym świecie można znaleźć Bożego przewodnika? Jak żyć w świetle i mocy Ducha Świętego? Jak odkrywać i właściwie przeżywać świat swoich uczuć? Na te pytania lub im podobne próbowali odpowiedzieć o. Raniero Cantalamessa OFM Cap., ks. Krzysztof Grzywocz i Augustyn Pelanowski OSPPE. Popularne numery Zeszytów Formacji Duchowej znowu dostępne!

Filipiny: Powołań przybywa

Salwatoriańscy misjonarze posługują na terenie Filipin od 1996 roku. Wśród wielonarodowościowej grupy pracujących w tym kraju współbraci, pochodzących z Filipin, Chin, Sri Lanki, Wietnamu, USA i Niemiec, są także Polacy.

Oborniki Śląskie: Republika trędowatych

Mała Galeria Fotografii KONTRAST mieszcząca się w Obornickim Ośrodku Kultury zaprasza na wystawę zdjęć autorstwa Adama Rostkowskiego i kl. Roberta Gawłowskiego SDS, która opowiada o codziennym życiu mieszkańców ośrodka dla trędowatych w Indiach.

Zaproszenie: Odnaleźć Źródło

Salwatoriański Wolontariat Misyjny zaprasza na ogólnopolskie spotkanie, które odbędzie się pod hasłem „Odnaleźć Źródło” w terminie: 11 – 13 marca 2011 roku. Rozpoczęcie: piątek o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę ok. godz.12.00. Miejsce:  Ośrodek Wczasowo - Rekolekcyjny Caritas im. Jana Pawła II, ul. Zakrzów 76, 34-145 Zakrzów k. Kalwarii Zebrzydowskiej.