Wydarzenia

Pożegnanie aktora i pedagoga: śp. MEDARD PLEWACKI (1929-2021)
W nocy z piątku na sobotę 24 września zmarł śp. MEDARD PLEWACKI – zasłużony aktor, pedagog i przyjaciel wielu salwatorianów. Pogrzeb śp. Medarda, zaplanowany na sobotę 2 października 2021 roku, rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą Świętą w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Karmelkowej nr 94 we Wrocławiu, po której nastąpi złożenie ciała Zmarłego na cmentarzu parafialnym przy ul....
Pożegnanie: Śp. Ks. Hieronim zak., Walenty Siwek SDS (1939-2021)
Rodzina Salwatoriańska żegna wieloletniego Misjonarza, który pociągnięty charyzmatem Bł. Franciszka Jordana, głosił Zbawiciela w Tanzanii.
Włochy: Relikwie Bł. Franciszka Jordana w Campovalano
Dnia 8 września 2021 roku w zabytkowym kościele św. Piotra Apostoła, którego początki sięgają X wieku, miała miejsce intronizacja relikwii bł. Franciszka Jordana. Wieczornej liturgii przy ołtarzu polowym przewodniczył bp Lorenzo Leuzzi ordynariusz diecezji Teramo-Atri, w której pracuje sześciu polskich salwatorianów w trzech miejscowościach: nadmorskim Tortoreto Lido i Scerne di Pineto oraz w...
WSD Bagno: Bogu "Tak" dziś i na zawsze
W liturgiczne święto Narodzenia NMP klerycy salwatoriańscy złożyli w kościele w Bagnie pierwszą i wieczystą profesję zakonną.
Albania: Intensywny i błogosławiony czas
Od ostatniego artykułu minęło sporo czasu, podczas którego miało miejsce kilka wydarzeń wartych wspomnienia.
WSD: Obłóczyny u Salwatorianów
Dnia 7 września 2021 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, odbyły się uroczystości związane z przyjęciem do nowicjatu 6 postulantów, a także obłóczyny 6 nowicjuszy.
RMS: Podsumowanie 28 Forum
Mimo ograniczeń i restrykcji związanych z pandemią Covid-19 duszpasterzom RMS i SOP udało się zorganizować i przeprowadzić kolejne już – XVIII Salwatoriańskie Forum Młodych pod hasłem „Nie ściemniaj”. W dniach od 5 do 11 lipca w Dobroszycach na Dolnym Śląsku spotkało się ponad 150 młodych ludzi z różnych stron Polski – w sumie z ponad 39 miejscowości.
Pożegnanie: Śp. Ks. Józef Zuziak SDS
Wspólnota Salwatoriańska oraz liczne środowiska, zwłaszcza Polonii Chicagowskiej, żegnają Kapłana, który przez ponad pół wieku duszpasterzował w Merrillville. Liczne owoce jego posługi wciąż cieszą, a pamięć o nim pozostanie.
SDSPL: Pierwsze takie święto
Dnia 21 lipca 2021 roku, Rodzina Salwatoriańska na całym świecie, pierwszy raz przeżywała Święto Błogosławionego Franciszka Jordana, jej Założyciela. We wspólnotach salwatoriańskich był to dzień pełen radości i pogłębionej refleksji nad duchowością, charyzmatem i tożsamością.
Węgry Galgahévíz – odsłonięcie tablicy pamiątkowej
W sobotę 10 lipca br., w parafii św. Mikołaja w Galgahévíz na Węgrzech odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci śp. Heleny Kmieć, dla której ta parafia była jej pierwszą placówką misyjną.
Strona 10 z 193