Wydarzenia

Śp. Ks. Jan zak. Tadeusz Wróblewski SDS, 1930-2018
Wspólnota salwatoriańska dziękuje Miłosiernemu Bogu za dar życia Śp. Ks. Tadeusza Wróblewskiego. Odszedł do Pana w: 88 roku życia, 61 roku kapłaństwa i 68 roku życia zakonnego.
WAPM: ZIELONA zaprasza
Dnia 5 sierpnia 2018 roku, z kościoła akademickiego pw. św. Anny w Warszawie, wyruszy salwatoriańska Grupa ZIELONA Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. To już 35. raz salwatorianie będą pielgrzymować z młodzieżą z Warszawy na Jasną Górę. Z racji przeżywanego jubileuszu stulecia narodzin dla nieba O. Franciszka Jordana, pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Nie wolno Ci spocząć!”.
SOP: Trening ducha i ciała
Rozpoczęły się wakacyjne akcje Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Pierwszą z nich był turnus piłkarski na Mazurach. W dniach 1-7 lipca br., salwatoriańska wspólnota w Węgorzewie gościła grupę młodzieży pasjonującą się piłka nożną. Duszpasterze SOP-u wsparci przez alumnów WSD Salwatorianów, realizowali z młodymi program formacyjny pod hasłem „Wzmocnij mnie Duchem ochoczym abym czynił Twoją wolę”.
RMS: 25. Forum Młodych
Dnia 3 lipca 2018 roku oficjalnie rozpoczęły się przygotowania do 25. Salwatoriańskiego Forum Młodych. Od rana młodzież z całej Polski zjeżdżała do Trzebnicy, by po roku formacji na kursach animatorskich sprawdzić nabytą wiedzę.
Bagno: Kurs Emaus
W ostatni weekend, na przełomie czerwca i lipca br., przeżywaliśmy w naszej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie biblijny Kurs Emaus - jeden z kursów formacyjnych sieci Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja.
Warszawa: Zakończenie roku w STUDENT+
W miniony czwartek, członkowie wspólnoty STUDENT+ spotkali się ostatni raz w ramach czwartkowej Eucharystii, aby wspólnie dziękować Panu Bogu na wszystkie otrzymane w tym roku akademickim łaski oraz prosić o dobre wakacje. To był też czas, aby podziękować sobie nawzajem za cały trud i serce włożone w organizację spotkań, wyjazdów i nie tylko.
Oborniki Śląskie: Piknik św. Antoniego
Niedziela 10 czerwca upłynęła w naszej parafii pod znakiem pikniku świętego Antoniego. Pierwszym i zarazem najważniejszym wydarzeniem tego dnia była uroczysta Eucharystia, podczas której byliśmy świadkami chrztu świętego. Ten ważny moment, kiedy kapłan polewa głowę dziecka wodą, przypomina nam o randze tego symbolicznego gestu: zanurzając się w wodzie mamy umrzeć dla grzechu i urodzić się na nowo dla Chrystusa.
Pożegnanie: Śp. Ks. Wojciech Kowalski SDS (1944-2018)
Wspólnota salwatoriańska dziękuje Miłosiernemu Bogu za dar życia Śp. Ks. Wojciecha Kowalskiego. Odszedł do Pana w: 74 roku życia, 49 roku kapłaństwa i 57 roku życia zakonnego.
Trzebnica: Urodziny Założyciela
W bazylice trzebnickiej, przy której salwatorianie nieprzerwanie posługują od zakończenia II Wojny Światowej, dnia 16 czerwca 2018 roku miało miejsce specjalne wydarzenie. O godzinie 13.00 została odprawiona uroczysta msza święta w intencji dziękczynnej za życie o. Franciszka Jordana, wraz z prośbą o jego beatyfikację.
Ks. Krzysztof - doktorem
Dnia 18 czerwca br. w auli PWT we Wrocławiu odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej naszego współbrata Krzysztofa Gasperowicza SDS. Temat pracy to: „Zaufanie w strukturze wiary w kontekście relacji teologii i psychologii”.
Strona 1 z 158