WSD: Mistrzostwa w piłce nożnej halowej

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WSD: Mistrzostwa w piłce nożnej halowej

Do Legnicy zjechali się alumni pięciu wyższych seminariów duchownych z metropolii wrocławskiej - legnickiego, wrocławskiego, świdnickiego, salwatoriańskiego z Bagna i franciszkańskiego oraz seminarium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z Paradyża. Przez cały dzień grali w piłkę nożną halową, by wyłonić mistrza metropolii wrocławskiej A.D. 2017.
{[description]}

Turniej został zorganizowany po raz czwarty. W zeszłym roku mecze rozgrywano u ojców franciszkanów. W tym roku, drogą losowania przyszedł czas na seminarium legnickie. Przybyli wszyscy zaproszeni. Celem spotkania była nie tylko idea promowania zdrowia poprzez sport, ale też okazja do poznawania siebie nawzajem.
- Przyjechaliśmy przede wszystkim po to, by rozegrać kilka meczy, ale też by poznać się z innymi klerykami. Łączy nas modlitwa i dobra zabawa. Przeżyliśmy już rano razem Eucharystię, czyli to, co najważniejsze. Wszystkim nam sprzyja jeden główny cel - kapłaństwo. Jest to dla nas środek do zbawienia swojego i innych ludzi - podkreśla Piotr Babiński z salwatoriańskiego wyższego seminarium duchownego w Bagnie.
Zwycięzcami turnieju zostali bezapelacyjnie najlepsi na boisku klerycy z Paradyża. Pokonali w finale WSD Salwatorianów z Bagna, a trzecie miejsce wywalczyli sąsiedzi - WSD Świdnica. Najlepszym strzelcem został Marek Surma (WSD Salwatorianów), a najlepszym bramkarzem Adrian Nowicki z WSD w Paradyżu.

więcej na: http://wroclaw.gosc.pl/doc/3653564.Klerycka-pilka

 


WSD: Mistrzostwa w piłce nożnej halowej Zobacz galerię